Březen 2018

Catherine Deneuve a Gérard Depardieu předvedou herecký koncert v Posledním metru

V březnových Divadelních bijácích uvede v pondělí 26. března Slovácké divadlo snímek Francoise Truffauta Poslední metro z roku 1980. "Příběh se odehrává v roce 1942 v jednom pařížském divadle, které je nuceno vzdorovat těžkým časům Druhé světové války. Film o oslavě života a umění je založen na milostném trojúhelníku, který tvoří ředitel divadla, jeho manželka a charismatický divadelní herec," říká autor projektu a inspicient Slováckého divadla Štěpán Goiš.

Klára Vojtková: Na vesnickém dramatu mě vzrušuje ta jadrnost

Herečka Klára Vojtková se v loňském roce vrátila na prkna Slováckého divadla po mateřské dovolené, a jak sama říká, návrat to byl poměrně intenzivní. Nejprve "naskočila" do rozjetého rychlíku a oblíbeného muzikálu Radka Balaše  Pokrevní bratři, následně nazkoušela s režisérem Zdeňkem Duškem postavu Beatrice v komedii Williama Shakespeara  Mnoho povyku pro nic a nyní ztvární hlavní postavu Evy v dramatu Karoliny Světlé  Kříž u potoka, které nastudoval ve Slováckém divadle režisér Martin Františák.

Vzpomínka Igora Stránského na Lubomíra Vraspíra

Minulý týden zemřel, jak jsme vás již informovali, ve věku 87 let divadelní a televizní herec a především dlouholetý člen Slováckého divadla Lubomír Vraspír. Na uherskohradišťském jevišti ztvárnil mnoho výrazných rolí a často spolupracoval s režisérem Igorem Stránským, který Lubomíru Vraspírovi věnoval následující vzpomínku. Na archivním snímku je zachycen Lubomír Vraspír (vpravo) právě s Igorem Stránským v inscenaci Šťastný den, která měla ve Slováckém divadle premiéru 3. listopadu 1979 a režíroval ji Hugo Domes.

"Školní komedie" Úča musí pryč! boduje

Komedie jednoho z nejhranějších německých dramatiků  Lutze Hübnera Úča musí pryč! v podání slováckých herců a v režii Michala Zetela boduje. "Jsou to čtyři měsíce od premiéry a už máme odehraných třicet repríz. Tento týden jsme pro velký divácký zájem přidali do prodeje další čtyři představení," uvedl tiskový mluvčí Slováckého divadla a herec Josef Kubáník.

Dramaturgyně Markéta Špetíková: Myslím, že vesnický román je stále živý

Už příští sobotu 24. března ožije na jevišti Slováckého divadla vesnický román Karoliny Světlé z roku 1868 Kříž u potoka. "Je pravda, že román Světlé má jisté momenty, které dnes působí naivně (Evin přepjatý idealismus, Štěpánův obrat k lepšímu). Vědomě s tím pracujeme – potlačujeme je nebo problematizujeme. V obecné rovině myslím, že vesnický román stále živý je," říká v následujícím rozhovoru Markéta Špetíková.

Scénická koláž KDY bude po válce přiblíží příběhy žen a dětí za první světové války

Dubnovou novinkou ve Slováckém divadle bude netradiční autorský počin s názvem Kdy bude po válce. Autentickou koláž, která vstoupí na uherskohradišťské jeviště 21. dubna ve světové premiéře, pro Slovácké divadlo vytvořil zkušený režisérsko-dramaturgický tandem Zoja Mikotová a Iva Šulajová.

Stránky