Martin Vrtáček

Martin Vrtáček
herec

* 28. 4. 1965     Pardubice


Studium:
- Střední průmyslová škola železniční - obor doprava a přeprava (1980 - 1984)


Umělecké působení mimo Slovácké divadlo a oblíbené role:
Východočeské divadlo (začínal jako stavěč dekorací a příležitostně i hrál), 1984 - 1989:
Zvykoš (V. K. Klicpera / Ženský boj)
Jiřík (J. N. Nestroy / Talisman)

Těšínské divadlo (1989 - 1991):
Lucenzio (W. Shakespeare / Zkrocení zlé ženy)
Muzikant Zíma (A. Jirásek / Lucerna)


Film, televize:
Průvodce (hraný dokument Z kraje pod Buchlovem - Pohádky a pověsti, 2012)
seriál Obchoďák, TV Prima 2012
seriál Okno do hřbitova. ČT 2011
Doktor (seriál Cesty domů, TV Prima, 2010)
Doktor (Osmdesát dopisů, 2010)
Albert Vědro (Četnické humoresky III., ČT 2007)
Policista (seriál Medvědi nic nevědí, FA Zlín, 1994)
Policista (Potkal jsem ho v zoo, 1994)


V angažmá ve Slováckém divadle od roku 1991.

Kachna, Spolužačka Mouchová, Raněný budík, Matyldina učitelka (M. Macourek - A. Bauerová / Jak neuvařit hlavu naměkko- na repertoáru
Muž 2, Smith, Volavka, Bolševik (K. Čapek / Válka s Mloky- na repertoáru
Druhý parašutista (J. Suchý, J. Šlitr, J. Roháč / Kdyby tisíc klarinetů- na repertoáru
Paní NDA, Doktor, Popcorn (E. E. Schmitt / Oskar a růžová paní- na repertoáru

Fernando (J. Galcerán / Konkurz podle Grönholma) - ocenění za roli:
- Největší z pierotů 2011

Švochněv (N. V. Gogol / Hráči)
Trepifajksl (J. Drda / Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert)

Cidrolin (R. Queneau / Modré květy)
poručík Antal Siládi (J. Doga, E. Lotjavu / Cikáni jdou do nebe - na repertoáru

Jiří, nakladatel (P. Zelenka / Očištění)

??? (E. Jelinek / Bambiland)
Inspektor Bernard (C. Higgins / Harold a Maude- na repertoáru  

Žid (K. H. Mácha / Cikáni (Hotel U Kostničího kamene))

Josef Habršperk (L. Stroupežnický / Naši furianti)

Kapitán García (O. Brousek, P. Cmíral, K. Špičková, J. Deák / Carmen)

Tito Merelli (K. Ludwig / Tenor na roztrhání)

Arthur Kirsch alias Benedikt Höllrigl (F. Mitterer / V jámě lvové)

Komisař Josef Ledvina (J. Brdečka, O. Lipský, O. Brousek, R. Balaš / Adéla ještě nevečeřela)

Starý Wagner (M. Horoščák / Mein Faust)

První herec (L. Pirandello / Šest postav hledá autora)
Seržant Porterhouse (R. Cooney / 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) - na repertoáru 

J. V. Perina, učitel ptydepe (V. Havel / Vyrozumění)

Švec Klabánek, Čert Kardaš (J. Koloděj / Jak čert vyletěl z kůže)

Sir Osgood Fielding (P. Stone, J. Styne, B. Merrill / Sugar (Někdo to rád horké))

Vévoda z Buckinghamu (W. Shakespeare / Král Richard III.)

Carol Newquist (J. Feiffer / Vraždičky)

Jevgenij Arbenin (M. J. Lermontov / Maškaráda (verze Arbenin))
Dave Bukatinski (T.McNally, D. Yazbek / Donaha!- na repertoáru  

Generál Juillet (B. Vian / Svačinka generálů)

Rechtor (R. Těsnohlídek / Liška Bystrouška)

Cyrano de Bergerac (E. Rostand / Cyrano de Bergerac)

Poutník (K. J. Erben, J. Suchý, F. Havlík / Kytice)

Klubko Mikuláš (W. Shakespeare / Sen noci svatojánské)

Warren Purcell (W. Allen, D. McGrath / Výstřely na Broadwayi)

Beauperthuis (E. Labiche, L. Pešek / Slaměný klobouk)

Jean (A. Strindberg / Slečna Julie)

Arnošt Krasomil z Úhledovic (F. Petrák, M. Zeman / Kocour Holmes a Kocour Watson)

Prokurátor (F. M. Dostojevskij / Bratři Karamazovi)

Profesor Bulfínek (J. Beneš / Na tý louce zelený)

Antonio Salieri (P. Shaffer / Amadeus) - ocenění za roli:
- Slovácký Oskar 2002
- Největší z pierotů 2002
- širší nominace na cenu Thálie 2002 v mužské kategorii "činohra"

Sganarel (Moliére / Lékařem proti své vůli)

Ondra Tatar; Modrofous; Vincek; Malý synek (Z. Galuška, V. Peška / Slovácko se súdí aneb Fašank z věcí ludských)

Francois Pignon (F. Vebber / Blbec k večeři) - ocenění za roli:
- Slovácký Oskar 2001

Vypravěč (W. Russell / Pokrevní bratři)

Němec (T. Mann, P. Ulrych / Nikola Šuhaj)

Profesor Higgins (A. J. Lerner, F. Loewe / My Fair Lady) - ocenění za roli:
- Slovácký Oskar 2000

Bohouš (J. Foglar / Rychlé šípy- na repertoáru 

Maršál de Villeroi(S. Lichý / Fanfán Tulipán)

Mercuzio (W. Shakespeare / Romeo a Julie)
Mánek (G. Preissová / Gazdina roba)
Truffaldino (C. Goldoni / Sluha dvou pánů )

Kornelius Hackel (M. Stewart, J. Herman / Hello, Dolly!)

Ondřej (A. Helmichová / Hildegarda aneb Rodinný horor z hradu Buchlova)

Přítel (H. Ch. Andersen / Malá mořská víla)

Dardard; Potard (E. Labiche / Vražda na Uhelném trhu)

Motl, krejčí (G. Gorin / Šumař na svatbě)

Armand Duval (A. Dumas ml. / Dáma s kaméliemi)

Myslivec (K. Čapek / Loupežník)

Sebastian (W. Shakespeare / Komedie masopustu čili Ať si každý přebere jak chce)

T. S. Harder (E. O´Neill / Měsíc pro smolaře)

Lovec (A. Casona / Stromy umírají vstoje)
Genesius (V. Renč / Císařův mim)
Charlie Gordon (D. Keyes / Růže pro Algernon)

Zpěvák; Tanečník (F. Hrubín / Kráska a zvíře)

Honza (V. Vacke / O Honzovi a hloupé víle Rozárce)

Curley (J. Steinbeck / O myších a lidech)

Felix (Čapkové, J. Rejžek, M. Štědroň / Ze života hmyzu)

Bernis; Henkler (J. Hašek, I. Bednář / Švejk)
Figaro (P. Beaumarchais, Rossini, Sterbini / Lazebník sevillský) 

Chvostík (W. Shakespeare / Veselé paničky Windsorské)

Václav Krhounek st. i ml. (J. Žák, P. Rut / Študáci a kantoři)

Myšák Hugo (K. Hoffmann, L. Kolář / Příběh hraček)

Benjamin (G. Orwell, R. Peaslee / Farma zvířat)

Pešek (J. Vrchlický / Noc na Karlštejně)

Dorant (P. Marivaux / Hra lásky a náhody)

Aramis (A. Dumas / Tři mušketýři)

Ženich (F. G. Lorca / Krvavá svatba)

1. Herec; Klížek (J. Nepomuk Nestroy / Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek)

Camilio (J. Voskovec, J. Werich / Nebe na zemi)

Dopověz (E. Bryll / Malované na skle aneb Jánošík)

Soubor