Diváci viděli Thálii a dozvěděli se o nové hře pro Květu Fialovou

„Bez vás bych tady nebyla. Ani jeden herec by nebyl, nebýt diváků. Děkuji, že máte Slovácké divadlo tak ráda, jako já.“ To jsou slova Květy Fialové, která pronesla k ve stoje aplaudujícímu publiku po skončení poslední reprízy komedie Harold a Maude ve Slováckém divadle. Byla mimořádná. Legendární česká herečka se totiž poprvé představila s Cenou Thálie, kterou za obdivuhodné ztvárnění osmdesátileté hraběnky Maude získala.

Příběh o netradičním přátelství mladého muže a svérázné dámy měl v uherskohradišťském divadle premiéru loni v lednu v režii Igora Stránského. To, že se v jedné z titulních rolí objevila právě Květa Fialová, bylo dílem náhody. „Pepíček Kubáník mě s Naděnkou Konvalinkovou pozval na muzikál Adéla ještě nevečeřela. Jak jsem jej viděla, v tu ránu jsem věděla, že to je můj Harold,“ vzpomíná oblíbená česká herečka. „Je tak charismatický, silný a přitom vnitřně zraněný, že nevím, kdo jiný by Harolda mohl hrát. Hned jsem zašla za ředitelem, panem Stránským, všechno mu řekla a ten byl tak laskavý, že hru nazkoušel.“
Hned po premiéře se o ni strhl takový zájem, že divadlo nestačilo přidávat další reprízy. Bylo jen otázkou času, kdy se o inscenaci dozví Herecká asociace udělující nejprestižnější herecké ocenění u nás – Cenu Thálie. V lednu byly oznámeny nominace a na konci března se v Národním divadle rozhodlo, že Květa Fialová a její Maude nemá konkurenci a Thálii získává. V úterý 19. dubna ji ukázala publiku. Ale nezůstalo jen u toho.
„Jsem hrdý na to, že můžu oznámit, že jsme se s paní Květou dohodli na další spolupráci. Na podzim začneme studovat novou hru s názvem Oskar a růžová paní, v lednu 2012 bude mít premiéru“ řekl Igor Stránský s tím, že půjde o mimořádně krásnou hru o lásce a umírání. Režírovat by ji měla vyhlášená Zoja Mikotová a hlavní role opět vytvoří Květa Fialová a Josef Kubáník. „Když jsem ten příběh četla, byla jsem dojatá. Takovou roli jsem ještě nehrála,“ slibuje Květa Fialová, která ten večer absolvovala ještě autogramiádu. Přišly na ni desítky lidí a svůj herecký idol obdarovávaly nejrůznějšími pozornostmi. „Dělá mi radost každá maličkost, ale nejvíc mě potěší, když mi diváci řeknou, že Harold a Maude jim dává sílu a že poznají naši lásku. Proto to taky hrajeme,“ uzavírá šťastná Květa Fialová.