Pavlína Hejcmanová odehrála poslední představení

V pondělí před více než týdnem se herečka Pavlína Hejcmanová objevila naposledy na jevišti Slováckého divadla, aby odehrála postavu Dorotky v komedii Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert. Na konci představení dostala od ředitele velkou kytku a opona se zavřela. Proč?

„Pavlínku čekají úplně jiné starosti. O prázdninách se totiž jí a manželovi Jiřímu, který se teď divákům představil v jedné z hlavních rolí v komedii Jak důležité je mít Filipa, narodí miminko,“ potvrzuje zprávu z kuloárů ředitel Igor Stránský a vysvětluje tím i fakt, proč divadlo před časem pozastavilo uvádění muzikálu Cikáni jdou do nebe, kde zmiňovaná herečka hraje hlavní ženskou roli. „Až dozraje čas, muzikál se na repertoár zase vrátí, diváci o něj moc stojí,“ vzkazuje nedočkavému publiku. „Teď všichni v divadle držíme palce, aby se do rodiny Hejcmanových narodilo zdravé miminko. O tom, že bude krásné, není pochyb,“ uzavírá s úsměvem ředitel.
Čertovská komedie z Dalskabátů se ale po prázdninách bude hrát dál, postavu Dorotky za kolegyni převezme Anna Pospíchalová, ta se naopak z mateřské dovolené vrátila.
Dnes večer od 19.00 hodin máme na programu muzikál Donaha!. I v něm Pavlína hrála, a sice jednu z největších ženských rolí - Vicki Nicholsovou. Roli přebírala po Alexandře Vronské (dnes již Kallusové, také odcházela na mateřskou dovolenou) a po Pavlíně ve zmíněné roli nejen dnes uvidíte po mateřské dovolené se navrátivší Terezu Novotnou. Vstupenky na pokladně divadla ještě jsou.