Penzion pro svobodné pány skončil

Asi před rokem, když se na jeviště Slováckého divadla vrátil po svém zranění Zdeněk Trčálek, jsme se radovali příliš. S jeho příchodem se na repertoár vrátily komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a Penzion pro svobodné pány, ale přestože jsme to tak před divadelními prázdninami neplánovali, druhá jmenovaná vydržela při životě jen oněch 12 měsíců. Proč?

„Zase se ozvaly potíže s pohybových ústrojím a protože Penzion byl postaven na akrobatických číslech, nedalo se nic dělat, museli jsme se jej vzdát,“ popisuje režisér inscenace a ředitel divadla Igor Stránský s tím, že ani na okamžik neuvažoval o přeobsazení. „Zděněk Trčálek dostal za postavu pana Halibuta cenu Největší z pierotů a podle divadelního recenzenta J. P. Kříže byl naprosto výjimečný i ve srovnání s ostatními herci, kteří kdy postavu hráli před ním,“ dodává ředitel (přečtěte si recenzi Nejlepší Halibut míří od Moravy k Vltavě, pozn. red.). To, že se diváci s komedií nemohli rozloučit, je mu líto, ale situace podle něj vyřešit nešla. „Problémy nastaly v podstatě ze dne na den, nedalo se nic naplánovat,“ vysvětluje.
Komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest), kde zmiňovaný herec hraje hlavní roli záletného taxikáře, který má dvě manželky, však na repertoáru divadla zatím zůstává. „I tady je Zdeněk naprosto skvělý,“ dodává principál s přáním, aby se zdravotní komplikace už nestupňovaly. Nejbližší repríza 1+2=6 je naplánována na 17. září. Namísto Penzionu, původně plánovaného na pátek 21. září, zahrajeme jinou komedii Jak důležité je mít Filipa.