Svatba jede na prestižní festival do Plzně

Plzeňské Divadlo je jeden z nejvýznamnějších mezinárodních divadelních festivalů v České republice, dosud se na něm prezentovalo na 120 souborů z šestnácti zemí světa. V pořadí již 23. ročník se tentokrát koná v termínu od 9. do 17. září. Letos je k němu navíc upřena ještě větší pozornost, než v předchozích letech, a to proto, že Plzeň je Hlavním evropským městem kultury. Probojovat se tak do programu těch nejlepších není vůbec snadné. Nám se to jako jedinému souboru z regionu podařilo. Do západních Čech tak přivezeme oceňovanou Svatbu režisérky Anny Petrželkové.

„Účast na tak prestižní akci jakou je plzeňský mezinárodní festival Divadlo, rozhodně neberu jako samozřejmost, byť ji Slovácké divadlo navštěvuje už poněkolikáté. Je to jen potvrzením toho, že v Hradišti děláme špičkové divadlo na evropské úrovni,“ říká ředitel slovácké scény Michal Zetel, jenž své herce přijede do Plzně osobně podpořit.

Plzeňské představení Svatby je naplánováno na pátek 11. září. Hrát budeme v Divadle Alfa, začátek bude ve 13 hodin. V tuto chvíli je již beznadějně vyprodáno. Naši divadelníci vystoupí v konkurenci nejlepších souborů z Německa, Francie, Islandu a dalších zemí. „Můžeme všem slíbit, že budeme hrát tak, aby na nás byl celý Zlínský kraj pyšný,“ těší se na festival představitelka jedné z hlavních rolí Jitka Josková.