Pohádkové předplatné

Pohádkové předplatné 2017/2018 

Alena Kastnerová, Jiří Jelínek

Pohádka o nevyřáděném dědečkovi

Režie: Jiří Jelínek

Národní divadlo Brno

Pohádkovou grotesku o stáří, policii, vesmíru, sněhu a radosti ze života napsala spisovatelka Alena Kastnerová a zdramatizoval ji režisér Jiří Jelínek. O čem pohádka vypráví? Byl jednou jeden docela obyčejný dědeček, který si poklidně žil ve své chaloupce, pil tureckou kávu s rumem, čural na hnůj a nic mu nescházelo. Až do chvíle, kdy ho hodná snacha přestěhovala, prý pro jeho dobro, z venkova k nim do městského paneláku. V tom okamžiku se z něj stal dědeček neobyčejný, který celé městečko obrátil vzhůru nohama. V té panelákové šedi se totiž cítil tak nějak… nevyřáděný. A tak si vzpomněl na své dětství a začal dělat všechno to, co tak rád dělával jako malý kluk - sáňkovat na aktovce, hrabat se na smetišti, pouštět vánoční kapry zpátky do řeky, chodit v noci na hřbitov a podobně. Akorát že každá jeho akce nabrala trochu nečekaný spád… Co se stane, když vás na stará kolena popadne obrovská chuť "SI POŘÁDNĚ ZAŘÁDIT"? To se dozvíte v pohádce Národního divadla Brno.

 

Carlo Collodi

Pinocchio

Režie: Zoja Mikotová

Umělecká agentura Pierrot 

Nesmrtelný Pinocchiův příběh, který bude jedinou pohádkou v předplatném v podání herců Slováckého divadla, už v roce 2010 nastudovala v Uherském Hradišti režisérka Zoja Mikotová. Nyní se známá a oblíbená pohádka, kterou divadlo s úspěchem uvádělo téměř dva roky, znovu vrátí, tentokrát pod uměleckou agenturou Pierrot. Příběh vypráví, jak z obyčejného polena vyřezal řezbář Geppetto dřevěného panáčka a pojmenoval ho Pinocchio. Poleno však nebylo tak obyčejné - v rukou Geppetta oživlo a Geppetto se stal Pinochiovi otcem. Panáček s dlouhým nosem je ale velmi zlobivý a neposlušný syn. Svému tatínkovi přinese spoustu trápení a sám zažije mnohá dobrodružství na své cestě za poznáním dobra a zla na světě... Nesmrtelný Pinocchiův příběh okouzlí všechny děti i jejich rodiče - krásná pohádka o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme...

 

Josef Kolář, Petr Prchal, Marek Eben

Kocourek Modroočko

Režie: Václav Klemens

Divadlo loutek Ostrava

Kdo by neznal kocourka Modroočko z oblíbené dětské knížky spisovatele a přírodovědce Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka? Na začátku je to roztomilé kotě, které si po vypuštění z mateřského pelíšku zvědavě a někdy trošku nemotorně osahává svět a hledá v něm své místo. Seznámí se se zkušenější Zelenoočkou, přátelským, ale poněkud sebestředným Zrzundou, protřelým a trochu nebezpečným Natrhouškem… postupně vyroste v dospělého kočíčího mládence, zamiluje se do kočičky Kiki a stane se šťastným tatínkem. Modroočkovy příběhy baví už několikátou generaci malých čtenářů. Třináct let po vydání knížky se zrodila její divadelní podoba s krásnými písněmi Marka Ebena. Příběhy kočičího kluka a jiných chlupatých čtvernožců v muzikálové pohádce pro celou rodinu do Slováckého divadla přiveze Divadlo loutek Ostrava.

 

Vit Peřina

Český Honza

Režie: Michaela Homolová

Divadlo Lokvar

Po roce se do Slováckého divadla vrátí Loutkové divadlo Lokvar, aby divákům představilo novou pohádku dramatika Víta Peřiny s názvem Český Honza. Nový text o Honzovi napsal dramatik na motivy známých českých pohádek o českém Honzovi. Vítkův Honza však není hloupý, ale hodný. Spíš tedy „neroz-hodný“. Český Honza je loutková pohádka, která začíná na peci a končí královskou svatbou. Povede se Honzovi rozhoupat a vyzrát na čerty, draka a loupežníka? A vybrat si tu správnou nevěstu? Nejen na tyto otázky budou herci divadla Lokvar společně s dětmi hledat odpovědi. 

 

CENA  400,-Kč/osoba

Vstupenku musí mít každá osoba bez ohledu na věk, vstupující do divadla. Nárok na slevu mají osoby se ZTP a ZTP/P.