Hostina dravců

společenské drama s prvky černého humoru
Vaché Katcha, Julien Sibre

Francie roku 1942. Vybraná společnost sedmi přátel oslavuje kulatiny půvabné hostitelky Sophie, manželky knihkupce Victora Pélissiera. Panuje skvělá nálada, podávají se běžně nedostupné pochoutky, co jen válečný černý trh dokáže dát.

Najednou se před domem ozve střelba, na ulici zůstávají ležet dva zabití němečtí důstojníci, pachatel je neznámý. Do domu vtrhne gestapo a žádá jako odplatu z každého bytu po dvou rukojmích, které s největší pravděpodobností čeká smrt.

Major Kaubach, pověřený řízením operace, udělá u Pélissierových nepatrnou „zdvořilostní“ výjimku, u knihkupce Victora si totiž pravidelně nakupuje knihy. Nejen, že společnosti dovolí dokončit večeři až do dezertu, ale ještě „umožní“ oslavujícím, aby si dva rukojmí ze svého středu vybrali sami.

Začíná „hostina dravců“, která prověří vztahy i charaktery jednotlivých postav. Cynický důstojník SS rozehrává svou podvratnou hru s neskrývaným potěšením a obludnou drzostí a při boji o život padají veškeré zábrany… Známe sami sebe natolik, že dokážeme předpokládat, jak bychom se v mezní situaci zachovali my?

Divadelní hra, ověnčená v roce 2011 třemi prestižními cenami Molière, vznikla podle knižní předlohy slavného francouzského spisovatele arménského původu Vahé Katchy, adaptaci pro jevištní provedení vytvořil režisér Julien Sibre.

Jsou chvíle, kdy je třeba rozeznít duši svíravým napětím i osvobozujícím černým humorem.

 

FOTOGALERIE:  zahajovací zkouška / premiéra

PLAKÁT

TRAILER

ano

Inscenace

Termíny představení:

01.06.2024 sobota 19:00 (Slovácké divadlo)

13.06.2024 čtvrtek 19:00 (Slovácké divadlo)