Jak jsme se dostali až sem

jevištní adaptace našich životů
Zetel a kolektiv

Každá lidská bytost je originální a prožívá svůj jedinečný příběh.

Zkusili jste si někdy odvyprávět svůj životní příběh? Třeba jen sami sobě? Lidský život je jako jakýkoli jiný příběh, důležitá je jeho interpretace. To, co je na nás zajímavé, my sami většinou nevidíme, naopak mnohdy prezentujeme to, co zajímavé není. V autorském projektu nám půjde o cestu konkrétní lidské bytosti až k místu, kdy stojí před diváky Slováckého divadla „tady a teď“, a je tím, kým je, takovým, jaký právě je.

Pole zmapovaného úseku přitom může být různé – od současného života, přes rodinnou historii či dějiny lidstva obecně až po metafyzické úvahy o původu lidství či pohledy směrem do budoucna. Podstatné je, že když svůj příběh na jevišti dovyprávím až do současné chvíle, jsem skutečně TADY a TEĎ a uspěl jsem. Jsem! 

Společný autorský projekt ideově navazuje na inscenaci Tři sestry (2022), kdy jsme na základě inspirace Čechovovým pevným textem vytvářeli improvizací vlastní variace na daná témata hry. Tentokrát zkusíme jít opačnou cestou: na základě hereckých inspirací, rozhovorů, úvah a interpretací vlastních životních příběhů vznikne hotový dramatický text. Každodennost nazřená uměleckou interpretační optikou.


A máte-li dost odvahy a upřímnosti k sobě samému, můžete rozeznít duši sobě i ostatním příběhem vlastním!

Světová premiéra! Titul napsaný exkluzivně pro Slovácké divadlo.

FOTOGALERIE:  zahajovací zkouška / premiéra

VIDEOTRAILER

PLAKÁT

ano

Inscenace

Termíny představení:

12.09.2024 čtvrtek 19:00 (Slovácké divadlo)