Lékařem proti své vůli

Molière
Jedna z nejlepších frašek slavného francouzského komediografa, samotného pana Moliéra, si bere na mušku lékařské povolání, hypochondrii, mastičkáře a různé šarlatány, ale i falešné a hloupé měšťanské způsoby, kterých vždycky bylo, je a bude dost všude kolem nás. Hlavním hrdinou bláznivé komedie je obyčejný drvoštěp Sganarel, který se vlivem jednoho velkého nedorozumení stane lékařem, aniž by o to stál. Svuj lékařský um je pak navíc nucen uplatnit v domě bohatého Geronta při léčbě jeho dcery Lucindy, která z nešťastné lásky "onemocněla" nemotou. Začíná tak kolotoč omylů, nedopatření a zmatků, které pro Sganarela skončí téměř tragicky: jen o fous unikne šibenici...
Hru, kterou volně inspirovaly postupy italské komedie dell´arte, zrežíroval v překladu Hanuše Jelínka hostující režisér Martin Františák, autorem scény a kostýmů je hostující Marek Cpin, hudbu složil Zdeněk Král, choreografii vytvořil Štěpán Karlesz j.h., dramaturgem inscenace je Iva Šulajová.
Na jevišti Slováckého divadla uvidíte v hlavní roli Martina Vrtáčka jako Sganarela, dále Roberta Bellana, Helenu Jarou, Pavla Hromádku, Jaroslavu Tihelkovou, Kamila Pulce, Tomáše Šulaje, Alenu Pavelkovou, Vladimíra Doskočila a Davida Vaculíka.

 

   
Datum premiéry:
23. 3. 2002 
Délka představení   
  
 Datum derniéry: 15. 6. 2002

 

Osoby a obsazení

 

Technické zázemí

Inscenace

Termíny představení: