Limonádový Joe

reklamní estráda
Jiří Brdečka, Vratislav Blažek, Pavel Kopta, Jan Rychlík, Vlastimil Hála

Na začátku byl zájmem o problematiku Divokého západu inspirovaný seriál povídek o ideálním westmanovi - fiktivní parodické postavě zvané Limonádový Joe (vyslov česky, nikoli anglicky), vycházející v časopise Ahoj na neděli (1939-40). Následoval román (1946), divadelní hra (1955) a kultovní filmové zpracování v režii Oldřicha Lipského (1964). Za následující více než půl století westernová hudební parodie publicisty, spisovatele, scenáristy, kreslíře a režiséra Jiřího Brdečky na jevištích i televizní obrazovce úspěšně zdomácněla a podobně jako další jeho parodické scénáře např. Adéla ještě nevečeřela nebo Tajemství hradu v Karpatech se stala doslova českou klasikou.

Příběh o kladném hrdinovi s přesnou muškou, zářivým úsměvem a krásným tenorem, do nějž se zamiluje okouzlující a nevinná dívka Winnifred i hříšná arizonská pěnice Tornádo Lou, Kolalokově lihuprosté limonádě, padouchovi Horáci Badmanovi zvaném Hogo Fogo a spletité historii rodiny s poznávacím znamením mateřského znaménka velikosti mexického dolaru dnes zná téměř každý, stejně jako mnoho slavných melodií, které zlidověly: Když v baru houstne dým, Whisky, to je moje gusto, Arizona a další. 

Atmosféra divokých přestřelek odvážných mužů s kolty proklatě nízko, neodolatelně svůdných žen, prošpikovaná chytlavými melodiemi čeká i na diváky ve Slováckém divadle, v režii Martiny Schlegelové.

Upozornění: V představení se střílí a používá mlhostroj.

FOTOGRAFIE: zahajovací zkouška / ze zákulisí / premiéra

TRAILER

ano

Inscenace

Termíny představení:

27.09.2024 pátek 19:00 (Slovácké divadlo)