NA POMOC UKRAJINĚ!

Benefiční koncert vznikl jako spontánní reakce na dění na Ukrajině. Vystoupí Jiří Pavlica, sbor Viva la Musica, kapela NO!S3, herci Slováckého divadla a další.
Své písně na podporu země bezprecedentně napadené Ruskou federací zazpívají například Pavlína HejcmanováTomáš Šulaj a Pavel Hromádka. Celé divadlo pak zazpívá společně píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu.

Během koncertu bude možné finančně přispět na humanitární pomoc určenou občanům Ukrajiny, a to v hotovosti do připravených pokladniček Charity. Přispět je také možné symbolickým on-line nákupem vstupenky na benefiční koncert na webových stránkách www.mkuh.cz.

Bezhotovostní platbou lze svoji podporu poslat i na některý z účtů zřízených nevládními organizacemi. Veřejnost může využít třeba tyto nadační účty:

Na koncert budou volně navazovat beseda v Cafe Portal a film v HUB 123:

Nejsem Ruska! (Současné dění na Ukrajině s hostem)
Cafe Portal / 18.30h

Přednášku, která má za cíl poukázat na probíhající konflikt na ukrajině a podpořit morálně tuto zem a její krajany. 
Hostem večera bude ukrajinská studentka Maryna z Oděsy, která promluví o současné situaci na Ukrajině. Večerem provází Jiří Eibensteiner.

Vyrob si svůj stát + debata po filmu
HUB 123 / 20:00 hodin

Rusko na jaře roku 2014 využilo mocenského vakua v Kyjevě k destabilizaci Ukrajiny a provedlo nepřiznanou separatistickou operaci na Donbase. Ozbrojené skupiny proruských rebelů čítající i část nespokojených obyvatel Donbasu, ovládly místní úřady a vyhlásili referendum o odtržení od Ukrajiny. Režisér Antony Butts na konkrétních lidských osudech a bezprostředně zachycených situacích zobrazuje odhodlání a nadšení, ale i naivitu, aroganci a krutost účastníků převratu. Konflikt vynáší k moci značně sporné postavy a své původní vyznavače zanechává mnohdy rozčarované zjištěním, že byli jen pěšáky na šachovnici ovládané mocnějšími hráči.
Režie: Antony Butts
France, UK, 2015

Pořádá HUB 123, HUB 123, Městská kina Uherské Hradiště a Jeden Svět Uherské Hradiště 

Termíny představení: