Ošklivec

satirická komedie
Marius von Mayenburg

Jste spokojeni se svým obličejem? Připadáte si krásní nebo oškliví, popřípadě všední a nezajímaví? A jste si jistí, že jste to opravdu vy, kdo o tom rozhoduje? Začne to (od)souzením obličeje… a končí to ovládnutím vašich myšlenek, pocitů, vztahů, kariéry, prostě celého života!

Lette je úspěšný výzkumný pracovník, když však má představit svůj nejnovější vynález na mezinárodním veletrhu, dozví se poprvé v životě, že jeho obličej je pro prezentování výrobku nepřijatelný, neboť je neskutečně ošklivý…

Svěží a břitká satirická komedie o tom, co se může stát, pokud si kvůli kariéře necháme „vylepšit“ obličej a přitom možná ztratíme „svou tvář“. O manipulaci okolím, ale i o boření mýtu vlastního sebeobrazu. O kráse a relativitě úspěchu. O tom, že vše je možná jen zdání a identita je sociální konstrukt.

Bravurní text z pera oceňovaného současného německého dramatika je vynikající příležitostí pro jednu herečku a tři herce v osmi postavách.

Po třicítce se nám ve tváři začne zrcadlit naše povaha. Dopřejte si estetické zákroky, které ji zakryjí. Uchovejte si své tajemství a spolu s obličejem nechte rozeznít krásu vaší duše!

 

FOTOGRAFIE: zahajovací zkouška

ano

Inscenace

Termíny představení:

16.06.2024 neděle 19:00 (Malá scéna)

19.06.2024 středa 19:00 (Malá scéna)