Pokrevní bratři

Willy Russell
Pokrevní bratři
Rockový muzikál Willyho Russella z roku 1983 Pokrevní bratři (v překladu Martina Fahrnera) na jeviště Slováckého divadla přivedl a s herci nazkoušel hostující režisér a choreograf Radek Balaš. Originální výprava tvořená železobetonovou konstrukcí postříkanou grafitti je dílem Lucie Kuropatové.
Pokrevní bratři jsou příběhem Eduarda a Mickeyho, dvojčat, kteří byli po porodu násilně odděleni a postiženi kletbou, která praví, že se nesmějí nikdy setkat. Osudu ale nikdo neuteče a tak se po čase oba sourozenci přece jen potkají. Vše se ještě zkomplikuje, neboť se oba zamilují do jedné dívky... Na první pohled banální příběh pokládá však kdesi na dně nenápadně otázku, nakolik se dokážeme osudu bránit, nakolik před ním dokážeme utíkat a tím utíkat vlastně sami před sebou.
Radek Balaš do hlavních rolí obsadil převážně mladou část uherskohradišťského souboru Davida Vaculíka, Tomáše Šulaje, Zdeňka Trčálka, Annu Michlíčkovou, Jaroslavu Tihelkovou, Alenu Pavelkovou a další.
"Můžeme se opravdu vyřádit - jezdíme na kolečkových bruslích po jevišti, zpíváme, tančíme, předvádíme různá krkolomná čísla. Bylo perfektní, že jsme se s režisérem Balašem potkali. Má ten dar, že přesně ví, jak se kterým hercem jednat. Dovede si ke každému herci najít cestičku. Máme v některých místech i prostor na inmprovizaci, je to vážně perfektní", říká o svém zkoušení představitel rošťáka Sammyho, třetího z bratrů, Zdeněk Trčálek.
Pokrevní bratry uvádí v České republice pouze Východočeské divadlo v Pardubicích, kde měli premiéru v únoru letošního roku a pak jen Slovácké divadlo. V Hradišti měli tedy 1. září svoji moravskou premiéru.

 

   
 Datum premiéry: 1. 9. 2001 
Délka představení   
  
Datum derniéry: 7. 6. 2002

 

Osoby a obsazení

 

Technické zázemí

Inscenace

Termíny představení: