Prokletí nefritového škorpiona

hypnotická komedie s detektivní zápletkou
Woody Allen

Na prkna Slováckého divadla se skrze svou bláznivou komedii Prokletí nefritového škorpiona vrací nejslavnější filmový neurotik, jak bývá někdy s nadsázkou označován scénárista, režisér a protagonista osobitého šarmu Woody Allen.

Pojišťovně North Coast nastávají těžké časy. Několik jejích význačných klientů bylo oloupeno o šperky v hodnotě milionu dolarů a slovutný vyšetřovatel C. W. Briggs si neví rady. Do toho se v North Coast objevuje nová expertka na efektivitu Betty Ann Fitzgeraldová, která chce Briggsovy staromódní metody, opřené o informátorskou síť bezdomovců a drobných zlodějíčků, nemilosrdně inovovat. Spor mezi racionální manažerkou vyznávající vědecky podložená fakta a intuitivním Briggsem dostane nový drajv, když je oba zhypnotizuje šantánový kouzelník Voltán Polgár. Náhle se zdá, že ti dva by se vlastně mohli mít docela rádi. Ovšem jakmile hypnóza pomine, pomíjí i jejich sympatie. Anebo ne?

Hypnóza se v této komedii, plné typicky allenovského slovního humoru a okořeněné kouzly, postará nejen o spoustu vděčných situací, ale především v postavách otevírá jejich doposud nepoznané stránky. Jací vlastně C. W. Briggs a Betty Ann Fitzgeraldová jsou? A kdo může za všechny ty krádeže?

 

FOTOGRAFIE: Zahajovací zkouška Ze zákulisí Premiéra

ano

Inscenace

Termíny představení: