Táta

Florian Zeller

Překlad:     Michal Zahálka

André je bývalý tanečník a žije se svou dcerou Annou a jejím manželem Antoinem. Anebo býval inženýr, jehož dcera Anna se odstěhovala do Londýna za novým přítelem Pierrem? Proč má uprostřed odpoledne pyžamo? Kam se poděly jeho hodinky? A co dělá v jeho kuchyni ten cizí člověk s kuřetem? Touží po klidném životě, ale najednou už nic nějak nedává smysl...
Pojďte nahlédnout na svět pohledem hlavního hrdiny. Pojďte se podívat do hlavy šarmantního starého muže, kterému se už všechno plete. Dělá mu svět okolo něj naschvály? Nebo si z něj střílí jeho vlastní rozum?
Místy jímavá, místy krutě vtipná černá komedie z roku 2013 je z pera mladého francouzského dramatika Floriana Zellera (*1979), který zde sleduje lehce pinterovské stopy – to je možná i jeden z důvodů, proč se tento text (vedle veleúspěšného uvádění v Paříži, kde získal řadu prestižních cen) stal velkým hitem i ve Velké Británii (na podzim 2015 se hraje na West Endu ve Wyndhamově divadle a nominován je na cenu Evening Standard jako Hra roku) a na rok 2016 se připravuje také uvedení na Broadwayi. Ve Slováckém divadle můžete vidět inscenaci v režii Tomáše Pavčíka s nezapomenutelným Vladimírem Doskočilem v hlavní roli.

FOTOGALERIE:     Zahajovací zkouška     Po premiéře

ano

Inscenace

Termíny představení: