Vosa

thriller
Morgan Lloyd Malcolm

Spolužačky Heather a Carla se neviděly dvacet let. Pojí je zastřená minulost, někdejší přátelství, nebo snad nečekané spojenectví? Jedna druhou pozvala do kavárny, aby jí předložila netradiční obchodní nabídku za značný obnos peněz…

Elektrizující thriller plný překvapivých zvratů a s dechberoucím finále nastoluje otázku, jak daleko si neseme zážitky z dětství a kam až jsou někteří lidé ochotni zajít, aby se s nimi vyrovnali. Směřuje náš hlavní lidský instinkt spíš směrem k laskavosti, než k násilí a mocenské převaze? Napínavé drama současné britské autorky, jemuž nechybí ani prvky černého humoru, je umně vystavěno na děsivé analogii z přírodní říše, v jejímž jádru stojí parazitická vosa zaživa vysávající tarantuli. Až do samého konce nás autorka nechává na pochybách, která z postav je vosou a která pavoukem.

Obrovskou hereckou příležitost pro dvě dámy přinášíme v české premiéře v režii Lukáše Kopeckého.

(Premiéra hry Wasp/Vosa se konala 29. ledna 2015 v divadle Hampstead Theatre Downstairs. Autorská práva v České republice zastupuje Aura - Pont s. r. o., Veslařský  ostrov 62, 147 00 Praha 4.)

Představení není vhodné pro diváky do 15 let.

 

FOTOGALERIE: premiéra a zákulisí 

VIDEOTRAILER

METODICKÉ PRACOVNÍ LISTY PRO PEDAGOGY

ano

Inscenace

Termíny představení: