17. listopad oslavíme v Praze! Dnes Fraškou a vystoupením v televizi, zítra Cenou facky

Dnes si připomínáme 25. výročí 17. listopadu a především událostí, které vedly k Sametové revoluci. V hlavním městě, kde bude většina slavnostních akcí probíhat, nebudeme chybět ani my, a to hned ve třech projektech. Dnes odehrajeme v Centru současného umění DOX od 19.00 hodin Frašku à la krab (krabaret). O hodinu později, tedy od 20.00 hodin, pak začne v Národním divadle velký slavnostní večer k předávání prestižních Cen paměti národa. I zde bude mít Slovácké divadlo, Uherské Hradiště, Slovácko a Zlínský kraj své zástupce: Josefa Kubáníka, Davida Macháčka a hostující Naďu Kovářovou, kteří v pořadu vysílaném na programu ČT2, jež uvidí diváci i v dalších čtyřech evropských zemích, vystoupí s pasážemi Konferanciérů a lidových vypravěčů z cimbálmuzikálu Cena facky aneb Gottwaldovy boty.

Na Ceny Paměti národa jsou nominovány dvě desítky osobností z Čech, Slovenska, Německa, Maďarska a Polska, ocenění získá pět z nich. Před kamerou se objeví takové osobnosti jako například nositel Templetonovy ceny Mons. prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D., někdejší slovenská premiérka Prof. PhDr. Iveta Radičová, Ph.D., moderátor Marek Eben, americký zpěvák John Cale, muzikant Ivan Král, či slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Koncert bude přenášet Česká televize v přímém přenosu na programu ČT2, stejně jako i veřejnoprávní televize Slovenska, Německa, Polska a Maďarska do svých zemí.
V Praze budeme působit i zítra, kdy od 18.00 hodin zahrajeme inscenaci Cena facky aneb Gottwaldovy boty v Divadle La Fabrika.