25. repríza Agatománie!

V úterý 18. května v 18.00 hodin to bude už popětadvacáté, co se na Malé scéně Slováckého divadla představí inscenace hry Agatománie Arnošta Goldflama. Jejím režisérem je David Vacke. Hlavní role si doslova užívají Irena Vacková a Klára Brtníková. „Ve dvou monodramatech Arnošta Goldflama probíhají osudy dvou naprosto odlišných žen, které byly nechtěnou souhrou náhod protnuty. Obě ženy vypráví tentýž příběh, avšak každá tak, jak je vlastní jejímu naturelu a životnímu stylu, říká dramaturgyně inscenace Hana Hložková.
Jednou ze zmiňovaných žen představuje Irena Vacková. Diváci ji znají z mnoha charakterních postav, v současné době zkouší jednu z hlavních rolí ve strhující hře Očištění. „Agatománie beze zbytku naplňuje rčení: pro dobrotu na žebrotu. Takže pro mě je varováním a potvrzením toho, že je dobré se na jednu věc podívat z více stran," myslí si herečka.
Její spoluhráčkou na jevišti je Klára Brtníková, jež na jevišti uherskohradišťské scény vytvořila například titulní postavu dramatu Emilia Galotti. Momentálně připravuje pod vedením režiséra Igora Stránského komedii Penzion pro svobodné pány, kde jí byla svěřena hlavní ženská role. Její postava v Agatománii byla první příležitostí v novém angažmá. Shodou okolností je tou, kterou autor Arnošt Goldflam napsal před mnoha lety pro její učitelku, herečku Marii Málkovou. „Je to zvláštní, jak osud umí zamíchat kartami. Budu moc zvědavá, co na naši inscenaci Marie Málková řekne, slíbila, že určitě do Hradiště přijede," potvrzuje Klára Brtníková. Paní Málková se na rozdíl od autora Arnošta Goldflama, jenž vzápětí po preméře na stránkách MF Dnes prohlásil, že Agatománie v provedení uherskohradišťských herců je jednou z nejpovedenějších inscenací poslední doby, zatím do Hradiště nepodívala. Má na to čas ještě do konce června. 22.ého bude komediální Agatománie uvedena naposledy. Na podzim ji vystřídá současná komedie Bůh masakru.