Inspirací pro scénu Deskového statku se stala jediná fotografie

Macbeth, Penzion pro svobodné pány, Král Richard III. Tyto a mnohé další inscenace Slováckého divadla spojuje jméno scénického výtvarníka Miroslava Maliny. Do tvůrčího týmu Deskového statku si jej přizval i Igor Stránský.

Úkolem výtvarníka bylo vytvořit scénu ve stylu 30. let minulého století. Jak přiznal, inspiraci pro scénu aktuální novinky nemusel hledat dlouho.

„Padla mi do ruky fotka jedné starší pražské realitní kanceláře, od které jsem se odrazil a vše jejímu stylu uzpůsobil. K tomu bude výtvarno postavené na práci s katastrálními mapami, které řeknou samy v podstatě vše,“ přibližuje Miroslav Malina, jak bude scéna Deskového statku vypadat.

Prim budou hrát funkcionalismus a okrová barva

Podle Miroslava Maliny jsou léta 1918 až 1930 minulého století obdobím nástupu designérských kvalit. „Art deco, funkcionalismus, kubismus, mohli jsme si vybírat. Nakonec jsme se rozhodli pro funkcionalismus, který známe i z nedalekého Zlína,“ dodává výtvarník.

Atmosféru, které má evokovat dobu před sto lety, se rozhodl doladit jednou dominantní barvou. „Vybral jsem okr červenou, která je tělová, zemitá. Každá duše se s ní někdy v životě setká,“ uzavírá Miroslav Malina.