Alenka v kraji divů a za zrcadlem – oslava fantazie

Aimee Zia Hasan a Ester Kocábová jsou představitelky dívky Alenky, která zažívá podivná dobrodružství v knize Lewisse Carrolla a nyní i na jevišti Slováckého divadla. Co o sobě prozrazují, si přečtěte níže. V článku Roberta Rohála na serveru Novinky.cz pak naleznete i citaci režiséra J. A. Pitínského, vztahující se právě k jeho nejnovějšímu dílu na našem jevišti – Alenka v kraji divů a za zrcadlem. Má být oslavou fantazie… Přečtěte si ZDE…

Alenka v kraji divů a za zrcadlem - Ester Kocábová - foto Marek Malůšek

„Mám českou a anglickou národnost a mluvím oběma jazyky. Baví mě všechno umělecké - zpěv, tanec, recitace, divadlo, kreslení a malování, skládání a textování písniček v angličtině, psaní příběhů, psaní a ilustrace mého prázdninového diáře. Loni jsem byla v mezinárodní porotě Filmfestu Zlín, hodnotili jsme animované filmy a potkala jsem se se spoustou bezva lidí, strašně jsem si to užila,“ uvedla dvanáctiletá Aimee Zia, která žije momentálně ve Zlíně.
Její devítiletá kolegyně přiznala, že do konkurzu ji přihlásila její maminka, aniž by to sama věděla, ale nelituje. „Konkurz byl pro mě celkem jednoduchý, protože jsem zvyklá učit se texty. Sice 11 stránek je víc než se učím normálně, ale stejně to bylo v pohodě, i když se mi ze začátku nechtělo.“ Zároveň přiznává, že Slovácké divadlo má moc ráda a to, že stojí na jeho prknech, je pro ni velký zážitek. „Do Slováckého divadla chodím na pohádky. Nejvíce se mi líbilo představení Pinocchio, to jsem měla 4 roky a po představení jsem se zeptala mámy, kdy bude druhý díl,“ říká malá představitelka Alenky v kraji divů a za zrcadlem.
První premiéra odstartuje v sobotu 20. června, druhá v pondělí 22. června, začátky v 19.00 hodin.