Anna Pospíchalová a Tereza Novotná jsou zpátky

Anna Pospíchalová a Tereza Novotná, to jsou jména dvou hereček, které se vracejí z mateřských dovolených, aby se zase začaly objevovat na uherskohradišťských divadelních prknech. A čeká je hned velká práce. Režisér Igor Stránský obě obsadil do hlavních rolí v připravovaném muzikálu Kdyby tisíc klarinetů.

Anna Pospíchalová

„Nemohla jsem se dočkat,“ přiznává Anna Pospíchalová, která trávila dvojnásobnou mateřskou dovolenou v Praze, odkud pozorně sledovala všechno, co se ve Slováckém divadle dělo. „Když jsem měla chvilku a přijela jsem, hned jsem běžela do divadla, abych mohla vidět, co mí kolegové a kamarádi připravili a byla jsem na ně pořád pyšná,“ vyznala se herečka. „V Klarinetech mě čeká role, kterou jsem už shodou okolností hrála na JAMU a díky které mám i angažmá ve Slováckém divadle. To je náhod, že?“ Oblíbená Anička si zazpívá mimo jiné hit proslavený Karlem Gottem a Evou Pilarovou Je nebezpečné dotýkat se hvězd.
Na publikum i na kolegy se těšila i druhá jmenovaná herečka Tereza Novotná. „Byla jsem na mateřské „dovolené“ moc spokojená. Těšila jsem se z dcery. Až když jsem si znovu okusila diváky, vzpomněla jsem si na onen příjemný pocit, který každý herec potřebuje,“ přiznává. I ona vytvoří jednu z hlavních postav v připravovaném muzikálu, režisér Stránský jí svěřil postavu Terezy, již ve filmu hrála Jana Brejchová. „Když mi pan režisér prozradil, že mě role Terezy čeká, vybavila se mi ta krásná ikona československého filmu a tréma byla na světě hned. Ale moc se těším, až ji (jako tu trému) začnu překonávat a budu si „Terezu“ hledat v sobě, v Tereze,“ přiznává se herečka, kterou budou moct diváci vidět už před premiérou zmiňovaného muzikálu, a to v komediích Konkurz podle Grönholma, kde bude hrát Mercedes, 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) - do role Mary Brownové se po čase opět vrací,  či v muzikálu Donaha!, v němž již ztělesňuje Vicki Nicholsovou.