Autista jede na festival do Maďarska

Úspěšná inscenace režiséra Michala Zetela Autista - Moje zatracené nervy! bude už brzy reprezentovat region na divadelním festivalu v maďarském Vácu. Na festivalu VéNégy ji slováčtí divadelníci odehrají v pátek 5. července. "Inscenace Autista – Moje zatracené nervy! byla pozvána do maďarského Vácu na mezinárodní festival visegrádské čtyřky s názvem VéNégy. Na festival se velmi těšíme. Pokaždé, když se dozvíme, že věhlas Slováckého divadla je znám až za hranicemi, je to pro nás známka uznání a motivace do práce," říká manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová a prozrazuje, jaká mají divadelníci od účasti na festivalu očekávání.

"Především to bude nevšední start prázdnin, jelikož tento festival je multižánrovým festivalem na břehu řeky Dunaje. A třeba nám přinese i inspiraci podobný festival jednou zorganizovat u nás! Poloha divadla u řeky Moravy k tomu přímo vybízí," dodává Honsová.

Hru přímo pro Slovácké divadlo napsala Alžběta Michalová, která se inspirovala příběhem vlastního bratra. "Nezažít je, nemohla bych o nich psát. Nejsou to totiž zážitky, které by se daly vymyslet," řekla autorka.

Herec Josef Kubáník za ztvárnění titulní postavy získal cenu za nejlepší herecký výkon Největší z pierotů. "Při vzpomínce na Autistu se mi vybaví velká dřina, následně nečekané nadšené přijetí a vzápětí i velké emoce. Ve spoustě diváků otevřela naše inscenace jejich 13. komnaty. Někteří se rozplakali, jiní zamysleli, další si slíbili, že se budou víc zajímat o lidi kolem sebe. Ale hlavně nikdo snad nezůstal nezasažený. A za to jsem vděčný nejvíc," uvedl herec Josef Kubáník.