Autor českého libreta Jesus Christ Superstar vzkazuje do Hradiště: Přijedu za vámi!

Michael Prostějovský je českou muzikálovou legendou. Libreta rockové opery Jesus Christ Superstar, které přebásnil už na začátku 90. let 20. století z originálu Tima Rice, se budou držet i herci Slováckého divadla. A divadelníkům při příležitosti první čtené zkoušky poslal dopis.

Co napsal divadelníkům Michael Prostějovský?

„Dobrý den, pane režisére, milí herci a členové realizačního týmu, měl jsem v úmyslu být s vámi při první čtené nebo spíše první zpívané zkoušce. Vzhledem k tomu, že se v důsledku koronaviru promíchávají termíny nově plánované s těmi přesunovanými, musím být dnešního dne bezpodmínečně v Praze. Ujišťuji vás, že jsem tvor zvědavý a proto se jistě brzy za vámi vypravím. Nejspíše na nějakou projížděčku, abych si mohl udělat dojem z pokročilejšího stavu… Přeji vám „zlomte vaz“ a těším se brzy na viděnou. Michael Prostějovský.“

„Pan Prostějovský se o naše provedení aktivně zajímá a jeho zájem je skutečně upřímný. Dával mi spoustu otázek už ve chvíli, kdy jsem se sotva dozvěděl, že Jesus Christ Superstar v Hradišti budeme dělat,“ prozrazuje s úsměvem režisér Dodo Gombár.