Bára Hrzánová: Těším se na každého diváka!

Hlavním hostem talk show Na pohovce Jožky Kubáníka, která se už v pátek odehraje ve Slováckém divadle, bude herečka Bára Hrzánová. „Rozhovor je živý tvar a to mám ráda, člověk nikdy dopředu neví, jak to dopadne,“ říká.

Bára Hrzánová přijede už v pátek do Slováckého divadla

Báro, proč jste se rozhodla vážit cestu až do Hradiště na natáčení rozhlasového pořadu? Co vás přesvědčilo?

Už jsem strašně dlouho jsem neviděla Josefa Kubáníka, takže to mě k tomu přimělo především. A příjemná shoda okolností je, že den předtím hraju v Brně a tak to mám do Slováckého divadla kousíček.

Už jste zmínila, že se z minulosti znáte se s Jožkou Kubáníkem. Znáte ale i tvorbu Slováckého divadla, máte možnost ho sledovat?

Je tomu už mnoho let, kdy náš syn Antonín byl poměrně malý, a poslouchala jsem tehdy v rádiu povídání o Lišce Bystroušce, kterou jste uváděli před mnoha lety a kterou dělal režisér Pitínský. To je můj kamarád a taky jsem s ním několik let pracovala v Divadle Na zábradlí. Byla jsem z toho vyprávění tak strašně zvědavá, až jsem představení zhlédla naživo a seznámila se s herci vašeho úžasného divadla. Shodou okolností jsem za pár měsíců u vás hrála Hrdého Budžese a i tehdy jsem byla úplně okouzlená, protože jsem přišla k vám do divadla a paní vrátná si mě změřila pohledem, pozdravily jsme se a ona říká: Ale i my u nás máme fantastické herce! A já na to: Já to vím, viděla jsem i představení, moc si jich vážím, protože to představení bylo opravdu nádherné a všichni byli úžasní! (smích) Potěšila mě velmi ta pospolitost už od vrátnice, kdy paní vrátná začala vyprávět velice fundovaně a poučeně o hercích a představeních i divadle. To mám ráda.

Tématem večera jsou herecké historky. Za ty roky u divadla a filmu jich musíte mít spousty, přemýšlíte, které dáte k dobru, nebo zkrátka počkáte, která vám přijde na jazyk?

Vždycky čekám až podle atmosféry v divadle. Až na co se mě kdo ptá, tak podle toho odpovídám.

Dojde i na vaši nejznámější roli Hrdý Budžes?

Když bude zvědavost, tak ji ráda uspokojím. Uvidíme, jak se to celé vyvine. Rozhovor je živý tvar, což já mám ráda, a nikdy se předem neví, jak to dopadne.

Co od toho večera očekáváte?

Očekávám hezké setkání s milými lidmi.

Součástí večera bude i CM Ohnica. Co vy a cimbálovka? Máte tu muziku ráda?

Když mi Josef řekl, že tam bude cimbálovka, tak jsem se začala ještě víc těšit! (smích) Protože kdo umí na cimbál, to je šaman!

Sama zpíváte, dočkají se diváci a posluchači třeba i vaší společné písně?

Den předtím hraju Budžese v Brně v Semilasu. To je pro divadlo naprosto nevyhovující sál, nicméně ho mám ráda kvůli lidem, kteří ho spravují a kteří tam chodí, ale možná budu ráda, když vůbec budu mluvit. Takže se necháme překvapit.

Máte vzkaz pro diváky, kteří se na váš společný večer chystají?

Hlavně ať přijdou, že se na ně moc těším! Na každého jednotlivě.

Vstupenky na natáčení pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka ve Slováckém divadle jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.