Konec tohoto týdne si spolu se Slováckým divadlem můžete zpříjemnit dobrým skutkem

V neděli 20. prosince se ve foyeru našeho divadla uskuteční Dobročinný bazar. V čase mezi 13. a 18. hodinou budou dobrovolníci (včetně našich herců) prodávat nejrůznější předem darované předměty. Výtěžek z bazaru spolu s vybranými penězi za vstupné na Dobročinný koncert, který začne v 19h, poputuje mimo jiné mezi rodiny tří chlapců z regionu, kteří si prošli či procházejí léčbou hemato-onkologického onemocnění. Jedním z cílů pomoci tak bude i jedenáctiletý Marek (na snímku). Ten už může po roční chemoterapii a stejně dlouhé následné izolaci opět ven. Jeho snem je návštěva legolandu. Třeba se mu toto přání splní i díky vám! Vstupenky na Dobročinný koncert objednávejte ZDE...  Kdy a kam přinést věci k darování do prodeje? A na co se letos těší moderátor akce David Vacke? Čtěte dál v rozhovoru, který s hercem vedla Markéta Kudeříková....

Koncert při příležitosti Dobročinného bazaru jste moderoval už loni. Co vás na této nabídce oslovilo?
Vloni to byla především úcta k práci a zápalu Ireny Černíčkové, která celou tuto organizačně náročnou akci dává v podstatě sama dohromady. A po průběhu loňského ročníku jsem věděl, že do toho půjdu rád znovu. Během celého dne i při samotném koncertu vládla mezi organizátory i návštěvníky bezvadná nálada a vysoký výdělek akce - putující před rokem na dětskou onkologii v Olomouci - mě doslova ohromil a nadchl.

Co vás překvapilo?
Milým překvapením pro mě bylo setkání s panem Mihálem, přednostou dětské kliniky. Jeho dojetí nad vybranou částkou a chutí všech přítomných pomoci bylo tak silné a opravdové, že bych takovou intenzitu u člověka, pohybujícího se v tak psychicky náročné profesi, nečekal. Ale jak říkám, bylo to moc milé a také pro mě dojemné překvapení.

Na co se letos těšíte?
Z předchozích odpovědí by se mohlo zdát, že celý dobročinný bazar probíhá ve vážné atmosféře. Ale opak je pravdou. A tak se opět po roce těším na radostné a veselé drobnosti, které zažijeme při dohadování se o cenách s kupujícími - spokojené musí být ve výsledku obě strany, a také na moderátorské setkání s publikem, které snad opět vytvoří tak krásnou atmosféru jako minulý rok.

Jak konkrétně mohou lidé pomoci?
Jednak mohou v sobotu 19. prosince od 8 do 16 hodin přinést do sídla nehudebních oborů ZUŠ Uherské Hradiště (budova bývalé vojenské správy, vlevo před moravním mostem) jakýkoli předmět (kromě oblečení), který by se ještě někomu mohl hodit. Tyto dary pak budeme v neděli 20. prosince od 13 do 18 hodin společně s kolegy prodávat ve foyeru Slováckého divadla. A to je příležitost k další pomoci - koupit si některý z vystavených předmětů a rozšířit tak finanční obnos, který letos poputuje na konto nadačního fondu dětské onkologie Krtek, jehož zásluhou se peníze dostanou ke konkrétním dětem z našeho regionu. Neprodané dary pak převezme uherskohradišťská Charita. V průběhu dne můžou návštěvníci bazaru či koncertu také přispět do připravených kasiček a do společného "měšce" půjdou pochopitelně také peníze utržené za lístky na večerní koncert.

Přispíváte vy osobně na nějaké organizace? Například do útulků, nemocným, seniorům…..?
Samozřejmě. Ať už vlastní prací či financemi. Musím být ale přesvědčený, že darované peníze se opravdu dostanou těm, pro které jsou určeny. Nepochybuji, že Dobročinný bazar a koncert jsou jedním z těch případů, kdy tomu tak bezezbytku je.