Bílá velryba bude mít českou premiéru na Štěpána. Už je téměř vyprodáno

Kromě novinky, pohádkového muzikálu Anička a bylinkové kouzlo, který ve světové premiéře uvedlo Slovácké divadlo 11. listopadu, se malí i větší diváci mohou brzy těšit na další pohádkový titul. Tím bude velkolepý dobrodružný příběh Bílá velryba na motivy slavného románu Hermana Melvilla z roku 1851. 

Režie pohádky se ujal Michal Skočovský a slavnostní česká premiéra proběhne na druhý svátek vánoční, 26. prosince, na Malé scéně

"Melvillův román je komplikovaná, mnohovrstevnatá až náboženská věc. My se budeme věnovat epické lince knihy, což je dobrodružný námořnický příběh pro děti," uvedla na dramaturgyně novinky Markéta Špetíková. "Herman Melville patří k největším americkým autorům 19. století. Bílá velryba je také encyklopedií velrybářství, ale i složitý teologický román inspirovaný biblickým příběhem o Jonášovi, na který navazují jednotlivé postavy hry," dodala dramaturgyně.

O čem je Bílá velryba? Rybářská loď Pequod vyplouvá na dobrodružnou výpravu. Kapitán Achab má jediné přání: ulovit tajemnou bílou velrybu, která jej kdysi připravila o nohu. Moby Dick, ve skutečnosti nikoli velryba, ale vorvaň, však stále uniká. Velkolepý příběh o zaslepeném souboji s přírodou uvidí diváci v dramatizaci vytvořené přímo pro Slovácké divadlo.

Poslední vstupenky na premiéru Bílé velryby a také na vánoční reprízu pohádkového muzikálu Anička a bylinkové kouzlo jsou k dispozici zde nebo v pokladně Slováckého divadla.