Blíží se premiéra Chicaga: "Divák uvidí spoustu erotického prádla," prozrazuje dámská krejčová Pavlína Kočvarová

V krejčovně Slováckého divadla právě vznikají pod taktovkou výtvarnice Evy Jiřikovské a krejčové Pavlíny Kočvarové krásné originální kostýmy k připravovanému muzikálu Chicago. Slavný kus se souborem zkouší režisérka Linda Keprtová a velkolepá premiéra se uskuteční už v sobotu 22. června.

"Divák uvidí spoustu erotického prádla, korzety, podvazky a také velkou spoustu krásných šatů inspirovaných módou konce 20. let minulého století. Zajímavé budou i župánky vězeňkyň, které výtvarnice Eva Jiřikovská pojala jako staré rezavé železo," prozrazuje dámská krejčová Slováckého divadla Pavlína Kočvarová a popisuje, jak při vzniku inscenace funguje spolupráce s výtvarníky.

"Například výběr látek a celkovou koncepci kostýmů my švadleny nekonzultujeme, to je prim a výsada výtvarníka. On ví, co inscenace vyžaduje, má jasnou představu a té my se držíme. Skvělé je, když výtvarník ví, co od nás, jako realizátorek jeho představ, může očekávat. Tím pádem máme i my určité pravomoci, to znamená, že pokud si nejsme s kolegyní Drahomírou Ulmovou, která má na starosti pánskou garderobu, něčím jisté, jsme s výtvarníky v kontaktu a můžeme s nimi cokoli konzultovat," dodává.

(blš)