Blíží se premiéra Kosmického jara!

Na začátku února uvedeme druhou novinku letošního roku. Tou bude groteskně-nostalgická hra českého spisovatele, dramatika, divadelního režiséra a spoluzakladatele legendárního pražského Činoherního klubu Ladislava Smočka Kosmické jaro. Režie se ujal ředitel divadla Michal Zetel. Premiéra je naplánována na sobotu 2. února.

Hra jednoho ze tří zahraničně nejhranějších českých dramatiků, po Václavu Havlovi a Pavlu Kohoutovi, známého například hrami Piknik a Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, režiséra a spolutvůrce poetiky pražského Činoherního klubu, nese název inspirovaný obrazem světově významného českého abstraktního malíře Františka Kupky.

"Jedná se v podstatě o grotesku, která k divákovi promlouvá v několika rovinách, ale mělo by to být každopádně i vtipné a veselé. Autor hry Ladislav Smoček pracuje podobně jako Čechov a Shakespeare a ve své tvorbě spojuje vysoké s nízkým. A je to herecké divadlo. Hra napsaná v roce 1969 byla už ve své době velmi vizionářská. U nás byla dosud uvedena jen dvakrát, a to vždy v Činoherním klubu v autorově režii. První uvedení mimo její „domovskou“ scénu bude ve Slováckém divadle," upřesnil Michal Zetel.

Výpravu ke Kosmickému jaru vytvořila Zuzana Přidalová, hudbu složil Vojtěch Dlask, který už v minulosti s divadlem spolupracoval na inscenacích Táta, Zlatý drak a Sám na dva šéfy. V inscenaci se představí velká část souboru, těšit se můžete na Pavla Hromádku, Petra Čagánka, Davida Vaculíka, Pavla Majkuse, Jitku Hlaváčovou, Davida Macháčka, Terezu Hrabalovou, Zdeňka Trčálka a další.