Blíží se premiéra satiry Kocourkov-Brod

Už v sobotu 13. dubna uvede Slovácké divadlo ve světové premiéře hru Šimona Cabana Kocourkov-Brod. Přední český divadelní a filmový tvůrce se ujal i režie a vytvořil k inscenaci scénu. "Nazval jsem to komickou operou, kde není nikomu moc do zpěvu o věcech, kterým by bylo nekorektní se smát," řekl režisér.

Přední český filmový a divadelní tvůrce spolupracuje se Slováckým divadlem letos poprvé. "S ředitelem divadla Michalem Zetelem se známe z brněnského Buranteatru. Vážím si nesmírně jeho rozhodnutí a mého pozvání sem, které ale určitě usnadnila jistota v opoře divácké obce uherskohradišťského divadla. Důvěra ve vedení, jeho vizi, svobodu autorského přístupu, kvalita hereckého ansámblu a důvěra v náročného diváka je základem," dodal Šimon Caban.

Satiru o tom, že společnost, kterou kritizujeme, tvoříme my sami, napsal Šimon Caban přímo pro uherskohradišťský soubor. "Domluvili jsme se s Michalem Zetelem, že půjde o autorskou věc. Na základě naší dobré spolupráce v brněnském Buranteatru (Pán s kaméliemi) i tady uplatním spolupráci se zdejšími herci. Věřím tomu, že herec je osobnost a má právo a povinnost do své postavy a role mluvit, uvažovat o ní, vytvářet ji. Nekřičím, nebouchám do stolu, že to bude tak, jak jsem řekl, ale dbám, aby herecký soubor hru a její postavy přijal, dotvořil, prožil a předal divákům," řekl režisér.

Ke spolupráci přizval Šimon Caban, který k inscenaci vytvořil i scénu, kostýmní výtvarnici Jitku Fleislebr, hudbu složil Darek Král, se kterým režisér a scénograf spolupracoval na inscenaci Sexmise v královéhradeckém Klicperově divadle. Dramaturgie se ujala Markéta Špetíková.

Z hereckých tváří se diváci mohou těšit na Františka Maňáka, Kláru Vojtkovou, Davida Vaculíka, Pavla Hromádku, Irenu Vackovou, Davida Vackeho, Pavlínu Hejcmanovou, Kamilu Zetelovou, Jitku Hlaváčovou a další. 

Rozhovor s režisérem inscenace Šimonem Cabanem si můžete přečíst zde