Budete první, kdo uvidí naši novou komedii?

Třetí týden pokračuje společná hra Slováckého divadla a týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM pojmenovaná „První v pekle“. V zítřejším vydání týdeníku naleznete další část soutěže, my si dnes připomeneme část druhou. Máte možnost se do ní ještě zapojit svou dnešní sms zprávou. Název soutěže je složen z názvu naší připravované komedie Peklo v hotelu Westminster a možnosti zhlédnout ji jako úplně první! Každé vydání týdeníku DDsK přináší otázku. Pět z vás, kteří správně odpoví, získá dvě vstupenky na uzavřenou divadelní zkoušku 26. března… Navíc jeden vylosovaný obdrží i poukaz na romantickou noc v hotelu Slunce v Uherském Hradišti. Jak na to?

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A když si k záletům vybere hotel,  kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuje spolehlivého osobního tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterým zůstává rozum stát. A pokud se do všeho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu musí vypuknout skutečné peklo. Autor hry Ray Cooney získal za komedii Peklo v hotelu Westminster prestižní cenu Lawrence Oliviera a Slovácké divadlo bude jediným profesionálním divadlem u nás, které bude vynikající komedii uvádět.


Ze zákulisí


- Herci se musí do premiéry na konci března naučit 107 stran textu (to je zároveň správná odpověď na předešlou soutěžní otázku…).
- Minulý týden absolvovali všechny herečky a herci v čele s režisérem celkem 16 hodin zkoušek.
- Nejvíce textu musí dostat do hlavy představitelé hlavních rolí Josef Kubáník a Pavel Hromádka.
- Nejkurióznější postavu hraje David Macháček, a to Číňana, který nikomu moc nerozumí, ale ze všech sil plní přání hotelových hostů.
- Největším překvapením pro diváky komedie bude příchod skutečné Yoko Ono a Johna Lennona.


Tři otázky pro Davida Macháčka

Jakou postavu budete v nové komedii hrát?

Hraji Číňana. Už když jsem se dozvěděl, o co ve hře půjde a jaké postavy se objeví, bylo mi na sto procent jasné, že Číňana budu hrát právě já. Celý život mi někdo říká, že mám malá očička jako Číňánek, nebudu zapírat, že v pubertě mi to způsobilo pár komplexů, ale teď už to beru s humorem a je myslím čas z toho těžit.

Zdůvodnil vám to nějak režisér Bellan?

Před zahájením zkoušení mě pan režisér Bellan potkal a řekl mi: „Hele, já jsem tě ještě v ničem neviděl mluvit, takže jsem tě obsadil jenom kvůli tomu, jak vypadáš. Ani tě nebudeme muset líčit!“

To mají rodiče asi radost. Jak na to reagovali?

Oznámil jsem jim to po telefonu a oni se strašně smáli a pak, když jsem přijel domů, se mi omlouvali za to, že jsem se prostě nepovedl. Jsem za tuto roli ale moc rád, je vtipně napsaná, úžasně zmatená, ale velmi, velmi obětavá.


Kdo bude hrát hlavní role?

Pavel Hromádka: Herec, jenž už dokázal, že umí diváky dojmout i rozesmát. Stačí připomenout jeho postavu Old Shatterhanda v Rychlých šípech nebo strýčka George v komedii Nájemníci a je jasno, že režisér Bellan si lepšího představitele nabubřeného politika, jenž si k hrátkám s milenkou vybere hotel, kde tráví čas i jeho manželka, nemohl vybrat.
Josef Kubáník: Jako jediný z celého souboru nechyběl v žádné z komedií Roberta Bellana. Ať jsou to slavné Rychlé šípy, kde představuje neohrabané Dlouhé Bidlo, nebo komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest), kde ztvárnil postavu svérázného Stanleyho. V Peklu v hotelu Westminster jej čeká postava tajemníka hlavního hrdiny, který má za úkol zařídit jeho zálety tak, aby se na nic nepřišlo. Skončí to ale katastrofou…
Irena Vacková: I ona vyvolává salvy smíchu v komedii Nájemníci a patří k nejvíce obsazovaným uherskohradišťským herečkám. V novince Peklo v hotelu Westminster vytvoří roli manželky, která tráví čas ve stejném hotelu jako její záletný muž. A shodou okolností i ona si vyhlédne svůj objekt mileneckého zájmu. Vůbec ale netuší, že on o to nestojí.
V dalších rolích se představí David Macháček, Kamil Pulec, Andrea Nakládalová, Monika Horká a další herci Slováckého divadla.


Druhá otázka soutěže


Komedie Peklo v hotelu Westminster navazuje na velmi úspěšné hity Slováckého divadla 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a Nájemníci, jež diváci obdivují pro neuvěřitelné situace, záměny, omyly a velká nedopatření.
Tipněte si, kolik diváků už vidělo obě zmiňované komedie.
(Malá nápověda: Buď to bylo 4 420, nebo 44 201, nebo 442 010 diváků!)

Stačí, když do SMS boxu na tel. číslo 903 55 07 pošlete zprávu ve tvaru DDK mezera PEKLO mezera "váš tip" a za poslední mezeru ještě svoje jméno, příjmení a obec nebo město, z kterého pocházíte.

Prvním výhercem se stala Kristýna Manová ze Šumic. Blahopřejeme!
Kdo další uvidí jako první naši novou komedii?