Čarodějnice v kuchyni slaví třicátou reprízu

"Čarodějnice v kuchyni namířily kritické ostří na vyprázdněné, proto oblíbené televizní formáty všelijakých zaručených kuchařek a domácích kutilských dílen. Smithová si vymyslela kuchařky hned dvě - Dolly a Isabel. K zulíbání je hrají Monika Horká a Jaroslava Tihelková," píše ve své recenzi o inscenaci Slováckého divadla Čarodějnice v kuchyni známý divadelní kritik Jiří P. Kříž. Ta slaví dnes už třicátou reprízu.

Komorní komedie z roku 2006 přivádí na jeviště, respektive do televizního studia, dvě dámy v nejlepším věku, dvě skvělé kuchařky a také slavné moderátorky oblíbených televizních kuchařských show. Problém je, že Isabel Lomaxová a Dolly Biddleová se už třicet let vroucně nenávidí, protože Larry Biddle s jednou z nich chodil, a tu druhou si vzal. A tak když se tyto dámy dostanou k sobě, neštítí se navzájem použít jakýchkoli odvetných prostředků.

Hru kanadské autorky Caroline Smithové divadlo uvádí v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO a slováčtí herci ji nastudovali v režii Michala Skočovského, jehož režijní novinku Přes ploty jsme uvedli v sobotu 6. ledna ve světové premiéře, jako první v Evropě.

Hlavní role vytvořili Monika Horká, Jaroslava Tihelková a Josef Kubáník v alternaci s absolventem brněnské JAMU Viktorem Zavadilem.