Čarodějnice opět v Beef & Beer

Komedie o dvou rivalkách v kuchyni i v soukromém životě s názvem Čarodějnice v kuchyni, kterou uvádíme v uherskohradišťské restauraci Beef & Beer jako jeden ze dvou projektů alternativní dramaturgické linie nazvané SLoffÁCKÉ DIVADLO, se po zimní pauze vrací. Do prázdnin se můžete těšit na tři reprízy. V hlavních rolích excelují Monika Horká a Jaroslava Tihelková, které si udělaly čas na krátký rozhovor...   

“Čarodějnice” jsou v tzv. off repertoáru Slováckého divadla od loňského podzimu. Jak se vám inscenace hraje?
Monika Horká: No, my toto představení přes zimu mnohokrát nehráli. Je produkované exkluzivně pro restauraci Beef & Beer a hraje se tam na terase. V zimě by nám diváci umrzli.  Ale ano, i tak jsme párkrát vyjeli. Hraje se mi dobře, čím blíž je divák, tím lépe. Ověřili jsme si, že kukátkový typ scény (to je ten klasický, kdy herec nemůže moc vyjít do předscény) tomuto představení tolik nesvědčí. V přímé komunikaci je, myslím, hlavní půvab představení.

Jaroslava Tihelková:
Je to pro mě takové nóvum. Inscenace je stavěná na způsob sitcomu, tudíž je potřeba jiného stylu hraní než klasické představení. Ze začátku jsem s tím měla trochu problém, ale během zkoušek se to pomalu lámalo, a snad to i dospělo k úspěšnému konci. A když máte vedle sebe bezva kolegy… nemůže se vám hrát jinak než mile… (úsměv).

Ovlivňuje vás nějak netradiční prostředí restaurace, ve kterém se hra uvádí?
Monika Horká: Ano, samozřejmě. Každé představení měníme podle dispozic hracího prostoru… A hlavně – každé publikum má trochu jinou energii. Já se obracím k divákům přímo. Takže vycházím i v tom, co říkám, často z jejich reakcí.

Jaroslava Tihelková:
To určitě. Hraní v restauraci je úplně jiné než v divadle. Hrajeme mezi lidmi, občas s námi i neplánovaně diskutují (úsměv). Člověk musí být víc při věci a v pohotovosti. A pravdou je, že tato inscenace je pro prostor restaurace díky svému tématu jako stvořená.

Co vás na “Čarodějnicích” nejvíc baví?
Monika Horká: Asi právě ta komunikace s diváky. Je to nejnepředvídatelnější, takže mi to přijde i nejvíc zábavné. I když někdy je to docela napínavé! Tuhle jsme při představení oslovili a pozvali na scénu diváka, který mě začal na jevišti velice objímat. On to myslel dobře, ale mně se dost zvýšil tep, v první chvíli jsem se lekla, že je příliš rozjařený a že se z toho tak lehce nedostanu… Ale dopadlo to bezvadně.

Jaroslava Tihelková:
Co mě nejvíc baví? Asi to, že nikdy nevíme, co nás čeká. Lidé v tomto miniprostoru ztrácejí zábrany a občas nás i překvapí (úsměv). A myslím, že i my překvapujeme je! Takže… ideální stav (úsměv).


Na reprízy Čarodějnic v kuchyni se můžete těšit ve čtvrteční večery, a to 11. 5., 18. 5. a 15. 6. vždy od 20.30 hodin v restauraci Beef & Beer. Vstupenky nabízíme ZDE...