Catherine Deneuve a Gérard Depardieu předvedou herecký koncert v Posledním metru

V březnových Divadelních bijácích uvede v pondělí 26. března Slovácké divadlo snímek Francoise Truffauta Poslední metro z roku 1980. "Příběh se odehrává v roce 1942 v jednom pařížském divadle, které je nuceno vzdorovat těžkým časům Druhé světové války. Film o oslavě života a umění je založen na milostném trojúhelníku, který tvoří ředitel divadla, jeho manželka a charismatický divadelní herec," říká autor projektu a inspicient Slováckého divadla Štěpán Goiš.

Snímek je zároveň skvělou hereckou příležitostí pro velikány francouzské kinematografie Catherine Deneuve a Gérarda Depardieu.

Divadelní bijáky je unikátní projekt Slováckého divadla a Městských kin Uherské Hradiště, který divákům nabízí jedinečnou podobu filmového klubu s posezením u kávy či vína.

Pro první ročník jsme připravili kolekci filmů z divadelního prostředí, a to jak napříč celou světovou i českou kinematografií, tak žánrovou pestrostí. Po skončení projekce se diváci mohou těšit na besedu s hostem, jenž je se snímkem nějakým způsobem spojený.

Vstupenky na akci můžete zakoupit přímo zde.