Cena facky… stále v tvůrčím procesu! Autor a režisér v pořadu ČRo Brno Apetýt

Na Malé scéně Slováckého divadla jde do finále zkoušení kabaretu Fraška à la krab, na té hlavní se dnes po čase opět věnujeme naší zatím stále ještě nejčerstvější inscenaci (měla premiéru 21. června) Cena facky aneb Gottwaldovy boty. A zdá se, že nepůjde pouze o prosté zopakování dialogů či aranžmá. Režisér Břetislav Rychlík a autor Karel Steigerwald přijeli do Uherského Hradiště s novými nápady a myšlenkami, jak posunout celou inscenaci k ještě větší kvalitě.

A není divu. Na původní české hře psané přímo pro Slovácké divadlo ještě téměř ani neoschl inkoust. Dosud závěrečná, předprázdninová, podoba je již několikátou verzí (text totiž vznikal v tvořivé atmosféře diskusí, telefonátů, dopisů, ale též nezbytného pnutí a dohadování mezi třemi stranami: režisérem, autorem a dramaturgyní a posléze se přenesl z teoretické roviny do jevištního procesu, jehož byli účastni i herečky a herci). Síla tématu a zanícení pro ně, zdá se, nevyprchala a tvůrčí proces tak pokračuje i po prázdninách - po prvních reprízách a prvních zkušenostech s diváckými reakcemi a ohlasy.
V červnu byli režisér i autor hosty redaktorky Věry Hotařové v pořadu Českého rozhlasu Brno Apetýt. Mnohé v něm o inscenaci Cena facky aneb Gottwaldovy boty prozrazují. Poslechněte si ZDE