Cena facky padne v Hradišti naposledy

Cena facky aneb Gottwaldovy boty - uznávaná, respektovaná i nenáviděná inscenace, která vynesla našemu divadlu obrovskou pozornost i místo mezi deseti nejlepšími inscenacemi roku 2014, bude v Hradišti odehrána naposledy. Potom ji už budou moci vidět jen návštěvníci divadelních festivalů. “Cena facky je naše vývozní inscenace. Viděli ji už diváci na festivalu v Hradci Králové, v Brně, v Pardubicích, brzy ji zhlédnou i ve Zlíně a v jednání je účast na přehlídkách v Praze a v Ostravě, možné je i uvedení v Bratislavě,” vyjmenovává mluvčí divadla Josef Kubáník. “Z toho plyne, že ji doma už uvedeme výjimečně, momentálně jsou jisté první dva dubnové večery, kdy ji zároveň natočí Česká televize.

Diváci, kteří si ji nenechají ujít, se mohou těšit na silný příběh dvou rodin, jedné katolické a druhé komunistické, který se odehrává přímo v Hradišti. “Vyrovnáváme se tak s černým svědomím našeho města, kterým je věznice, kde Alois Grebeníček v padesátých letech surově týral vězně,” prohlásili divadelníci před premiérou v roce 2014. Od té doby inscenaci autora Karla Steigerwalda a režiséra Břetislava Rychlíka obdivuje celá řada osobností od ministra kultury Daniela Hermana, přes spisovatele Pavla Kohouta, režiséra Jana Hřebejka, dirigenta Libora Peška až po dokumentaristku Helenu Třeštíkovou. Naposledy Cenu facky viděl Karel Schwarzenberg.
Poslední dvě uherskohradišťské reprízy uznávané inscenace jsou plánovány na pátek 1. dubna a sobotu 2. dubna se začátkem vždy v 19.00 hod. Vstupenky rezervujte ZDE...