„Chceme prohlubovat vztah s divákem,“ říká Libuše Habartová k Noci divadel

Už zítra se Slovácké divadlo připojí k Noci divadel. Pro své návštěvníky si připravilo bohatý program a umožní jim poznat divadlo jinak, než jsou zvyklí. „Chceme, aby divák poznal prostředí, kde každodenně pracujeme,“ říká principálka hradišťské scény Libuše Habartová.

Principálka Libuše Habartová se těší na svou třetí Noc divadel

Paní ředitelko, jaký smysl vidíte v Noci divadel?

Noc divadel vnímáme jako největší divadelní svátek, který má zviditelnit v očích diváka jednotlivé scény, ale také povědomí o českém divadle jako takovém. V tento večer se s našimi diváky chceme vidět nejen v divadelním sále, ale také ve foyer a v zázemí divadla. Chceme prohlubovat vztah s divákem nejen přes jednotlivé inscenace, ale také v debatách. Chceme, aby divák poznával prostředí a zázemí, ve kterém každodenně pracujeme na tom, abychom mohli rozbušit jeho srdce nebo rozeznít jeho duši.

Na který bod programu se vy osobně letos  nejvíc těšíte?

Je toho spousta. Uvedeme inscenaci Cyrano z Bergeracu, kde za roli Cyrana byl Jiří Hejcman v širší nominaci na Thálii. Ve foyer máme připraveno hudební překvapení, sklenku vína. Ale co hlavně, naši herci provedou diváky zázemím divadla. Budou se moci podívat do hereckých šaten, maskérny, garderoby a podobně. Já osobně se nejvíc těším, že znovu uvidím Cyrana, a samozřejmě na osobní setkání s diváky. 

Zažila jste Noc divadel i někdy dříve?

V pozici divačky jsem se Noci divadel nikdy nezúčastnila, o to intenzivněji si ji teď užívám.