Co očekávat od nedělního Večeru s Květou Fialovou?

Blíží se 85. narozeniny české herečky Květy Fialové. Ačkoliv na ni čeká největší zájem novinářů, televizních štábů a kolegů v Praze, paní Květa se rozhodla, že prvním místem, kde půlkulaté jubileum oslaví, bude Slovácké divadlo. V neděli 31. srpna v 19.00 hodin začne slavnostní Večer s Květou Fialovou. Co mohou diváci očekávat?

Kromě paní Květy a jejích vzpomínek budou do programu zahrnuty i ukázky ze všech inscenací Slováckého divadla, v nichž legendární herečka hrála (těmi jsou Harold a Maude, Oskar a růžová paní a Popel a pálenka).  „Paní Fialová udělala našemu divadlu v posledních letech velkou reklamu po celé zemi a my jí máme za co děkovat,“ poznamenává ředitel a režisér večera Igor Stránský, jenž s herečkou nastudoval dvě z nich. Dodává, že v programu, jehož je spolutvůrcem, nebudou opomenuty napínavé chvíle v Národním divadle, kdy výkon paní Květy v roli Maude byl odměněn Cenou Thálie a že vystoupí Cimbálová muzika Jaroslava Čecha. Moderace se ujme Josef Kubáník.
Druhá polovina večera pak bude patřit filmovým rolím Květy Fialové. Diváci si spolu s ní připomenou její nejslavnější snímky a bude se vzpomínat nejenom na jejich natáčení, ale také na slavné kolegy.
Mezi gratulanty lze kromě uherskohradišťských očekávat i ty z Prahy, například dceru Zuzanu Hášovou. Účast přislíbila i kamarádka a kolegyně Dana Batulková, po jejímž boku vytvořila paní Květa mnoho divadelních i televizních rolí. Je možné, že dorazí i prezident Herecké asociace Jiří Hromada a další.
V závěru pak všechny čeká jedno velké překvapení. „Jaké neprozradíme, protože půjde o dárek pro oslavenkyni. Jsem přesvědčený, že takový ještě nedostala,“ slibuje Igor Stránský.
Ačkoliv jsou pořád ještě prázdniny, zájem diváků je velký. Volná jsou už jen místa v posledních dvou řadách na balkóně. Možná i proto, že půjde o jednu z posledních návštěv paní Květy v Uherském Hradišti. „Myslíme na zdraví paní Fialové, chceme ji šetřit a už budeme jezdit více my za ní do Prahy, než ona za námi,“ vysvětluje ředitel Stránský.
Poslední volná sedadla můžete obsadit TADY