Co se děje, když prší láska

Od listopadu uvádí Slovácké divadlo slavný příběh Obchodník s deštěm Richarda Nashe. Diváci jsou nadšení. „Je to taková krása, že předčí i slavný film. Děkuji, že jsem se mohla vrátit do časů lásky," napsala hercům dojatá Marie Veselá z Uherského Ostrohu a mnozí další jí dávají zapravdu. I to byl důvod, proč se ve Slováckém divadle rozhodli pro mimořádnou reprízu slavného příběhu o ošklivém káčátku proměněném v labuť. Proběhne dnes 19. května od 19.00 hodin.
„Obchodník s deštěm je krásná hra. Je o naději, o touze, o hledání sebe sama, o síle v člověku, o lásce a o radosti z obyčejného života," říká představitelka hlavní ženské role Pavlína Vašková. Zároveň dovoluje nahlédnout pod pokličku spolupráce s režisérem Igorem Stránským, jenž je mistrem uvádění silných příběhů. „Myslím si, že má své divadlo moc rád. Má nos na kvalitní hry a snaží se divákovi ukázat čistý obsah. Je to nadšený režisér a energický člověk," tvrdí herečka a možná tím pojmenovává úspěchy Stránského režií. Vedle ní diváci obdivují další osobnosti uherskohradišťské scény - Tomáše Šulaje v titulní roli, Vladimíra Doskočila, Davida Vaculíka, Petra Čagánka a další.
„Všichni na inscenaci pracovali s obrovskou chutí a jsou moc dobří," chválí režisér Igor Stránský herce a má radost z toho, že Obchodník s deštěm zaujal shodně diváky i divadelní recenzenty. Vždyť Pavlína Vašková získala za ztvárnění hlavní ženské role cenu kritiky Největší z pierotů.
Režisér Igor Stránský zároveň přiznává, že má k novince velmi osobní vztah. „Je to tak trochu moje vlastní zpověď. Když není vláha - příroda vadne a hyne. Když není láska - uvadá srdce." Obchodník s deštěm je na programu divadla od listopadu loňského roku, má za sebou přes dvacet repríz.