Další velký úspěch „Ceny facky“: nominace na Inscenaci roku v anketě Divadelních novin!

Časopis Reflex ji označil za nejsilnější divadelní zážitek loňského roku (čtěte ZDE...). Zažili jsme s ní velký úspěch při uvedení v Praze. Projevil o ni zájem ministr kultury a přijel se na ni podívat k nám do Slováckého divadla. A teď byla v anketě Divadelních novin nominována na Inscenaci roku 2014! Hra Karla Steigerwalda Cena facky aneb Gottwaldovy boty v režii Břetislava Rychlíka…

„Když uvážíme, že ročně vzniká v republice v téměř stovce souborů několik set inscenací, je naše nominace do první desítky opravdu jedinečným výsledkem,“ raduje se ředitel Igor Stránský a připomíná, že soubor Slováckého divadla se mezi nejlepší probojoval jako jediný zástupce regionálních divadel. Ostatní nominace tvoří především pražská divadla, dvě brněnská, a po jednom má ostravské a liberecké divadlo.
Do Hradiště se na „Cenu facky“ osobně přijel podívat i ministr kultury Daniel Herman: „Blahopřeji Slováckému divadlu k nominaci  hry ‚Cena facky aneb Gottwaldovy boty‘ na inscenaci roku. Hra, kterou jsem na sklonku loňského roku měl to potěšení v divadle v Uherském Hradišti vidět, mne ubezpečila o důležitosti kultury připomínání, a také odvahy vyrovnat se s vlastní historií. Děkuji ještě jednou za skvělý kulturní zážitek a přeji souboru a celému divadlu další úspěchy i v tomto roce!“ vzkázal nám do Slováckého divadla ministr kultury.
Zítra přineseme velký rozhovor s režisérem inscenace…
Které další inscenace a v jakých divadlech byly nominovány? Podívejte se SEM...