Další velký úspěch Slováckého divadla (a Kalibova zločinu)!

Nominaci Tomáše Šulaje na Cenu Thálie za roli Lopachina v inscenaci Višňový sad či překonání všech českých divadel v počtu předplatitelů následuje další úspěch celého Slováckého divadla. Jeho zástupci jsou nominováni na získání Ceny České divadlo 2012 ve třech ze čtyř existujících kategorií!!! Ty jsou: Počin přehlídky, Ženský herecký výkon, Mužský herecký výkon a Divácká anketa. Co je České divadlo? Jde o každoroční divadelní přehlídku mimopražských profesionálních divadel konanou v Praze. Jejím cílem je prezentovat podstatnou část mimopražské divadelní scény v kulturním centru republiky. Probíhá během celé divadelní sezóny, v níž jednotlivá regionální divadla zajíždějí na některou z pražských scén. Slovácké divadlo nechybělo zatím v programu žádného ze sedmnácti ročníků. V roce 2012 přivezlo do Prahy Kalibův zločin. Celý článek o nominacích najdete ZDE...

Inscenaci Kalibův zločin režíroval Jan Antonín Pitínský, premiéru měla 4. února 2012. Na letošním XXVII. Divadelním plese byla vyhlášena jako druhá diváky nejoblíbenější v roce 2012 a odborná porota jí udělila cenu Největší z pierotů. Hlavní role ztvárňují Irena Vacková, Jitka Josková a Tomáš Šulaj. Všichni jsou ve své kategorii nominovaní na Cenu České divadlo 2012. Nominována je i inscenace jako taková. Podobná kombinace je raritou a v historii přehlídky snad zatím nikdy nenastala!
Připomeňme, že zmíněnou cenu pro Slovácké divadlo získala Irena Vacková již jednou, a to za roli Evy krajčířky v inscenaci Gazdina roba za rok 1999, až rok 2008 přinesl Slováckému divadlu stejný úspěch, a sice díky výkonu Terezy Richterové v titulní roli dramatu Medeia. Naposledy pak byla oceněna Monika Horká za roli Anet v komedii Bůh masakru (za rok 2010).
Zda a kolik nominací se promění v ocenění se dozvíme 24. března večer. Vyhlášení cen proběhne v pražském Divadle Na Vinohradech.