David Vacke se opět představí jako režisér

I když pro diváky je nejčastěji Mirkem Dušínem z legendárních Rychlých šípů, David Vacke se etabloval už i jako režisér. Jeho jméno figuruje pod devíti inscenacemi na Malé scéně a jednou na velkém jevišti, desítku inscenací režíroval s jinými divadelními společnostmi.

Naposledy nazkoušel s Divadlem v Lidovém domě Vsetín komedii amerického dramatika Michaela McKeevera Neběhej s nůžkama v ruce. Uherskohradišťští diváci ji mohou vidět na Davidově domácí scéně 27. září.

„Trochu jsem váhal, jestli se při našlapaném programu Slováckého divadla ještě pouštět do vsetínského dojížděcího dobrodružství. Ale ani na chvilku jsem svého rozhodnutí nelitoval a naopak jsem si celé zkoušení moc užíval. Herci, se kterými jsem pracoval, i všichni kolem jeviště, jsou velmi šikovní, vnímaví a trpěliví. Myslím, že na výsledku je to vidět,“ pochvaluje si David.

A na co se diváci mohou těšit?

„Není radno dopředu příliš mnoho prozrazovat. Snad jen, že mě na divadle, i jako filmového diváka či čtenáře knih, vždy baví, když se vážné mísí s komickým, romantické s cynickým, očekávané s překvapivým. A tahle hra je fakt divokým koktejlem, který jsme se snažili namíchat s maximální pečlivostí a umem. Tak si jej, milí diváci, naplno užijte!“ vzkazuje David Vacke.