David Vaculík: „Brandon je především hodný člověk.“

Minulý čtvrtek divadelníci uzavřeli zkoušení komedie Perfect Days interní premiérou pro své kolegy. Výraznou roli Brendana Boylea, homosexuálního kamaráda hlavní hrdinky Barbary, svěřil režisér Mikoláš Tyc Davidu Vaculíkovi.

David Vaculík a Tereza Novotná jako kamarádi v Perfect Days

Davide, jak jste se sžil se svou novou postavou Brendana?

Výborně, nacházím díky němu svou novou identitu. Doufám, že se pak dokážu vrátit do svého normálního hetero života (smích). Ale vážně, samozřejmě je těžké si vše představit a vžít se do role homosexuála tak, aby ze sebe člověk nedělal šaška, najít tu míru, abych ho neparodoval.

Jak jste se k tomu postavil?

Málo není zábava a moc je zesměšňování, takže jsem se snažil najít něco mezi tím. Co považuji za důležité je, aby ve výsledku nebyl Brandon jen srandovní homosexuál. Samozřejmě homosexualita ho ovlivňuje v módě, pohybech, náhledu na život. Každopádně si ale myslím, že Brendan je hodný kluk, kterého mám rád, protože je to nejlepší kamarád Barbary a zřejmě jediný člověk, který si dovolí říct jí pravdu.

Čerpal jste z nějaké předlohy?

V Jihočeském divadle v Českých Budějovicích Brendana hrál náš bývalý kolega Zdeněk Kupka a prý byl skvostný a především lidský. A řekl mi jeden kolega, který ho v té roli viděl, že to je právě to důležité – nehrát homosexuála, ale člověka. A tak se o to se snažím i já.