David Vaculík: “Když jsem ji viděl, bolelo mě břicho od smíchu a teď v ní budu hrát.”

Titulek cituje herce Davida Vaculíka poté, co se dozvěděl, že byl obsazený do bláznivé hry Bez roucha. Jednu z nejlepších komedií z divadelního prostředí zkoušíme už od začátku prosince. Přesně za měsíc bude mít premiéru.
O čem novinka pojednává?
Diváci budou sledovat jednu běžnou divadelní zkoušku, v další části pak premiéru, ovšem nikoliv už zepředu, jak jsou zvyklí, ale ze zákulisí. A že bude veselo...

Co se děje, když herec na jevišti musí nečekaně improvizovat, protože nepřišel kolega? Jak zareaguje, když z jeviště odejde špatnými dveřmi a místo talíře sardinek odnese telefon, který má za chvíli zazvonit? I o tom Bez roucha vypráví.
Kde se Bez roucha hrálo, tam sklízelo ovace a dočkalo se stovek repríz. Například v pražském Činoherním klubu ji režíroval Jiří Menzel a do hlavních rolí obsadil taková esa jako Jiřinu Jiráskovou, Petr Čepka, Libuši Šafránkovou, Jiřího Kodeta, Josefa Abrháma a další - zkrátka co jméno, to pojem. Výsledek? Herci ji milovali a diváci chodili stále dokola.
Všichni věří, že stejný hit to bude i v Hradišti. Vedle zmiňovaného Davida Vaculíka se v novince představí například Jiří Hejcman, Josef Kubáník, Irena Vacková, Tereza Hrabalová a další. Režíruje ji Šimon Dominik. Premiéra proběhne v sobotu 6. února od 19.00 hod.