David Vaculík: Vždycky nakonec plácnu, co mi přijde na jazyk

V pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka zpovídá moderátor vždy dvojici hostů. Stejně tomu bude i při natáčení živého rozhovoru v pátek večer ve Slováckém divadle. Vedle Báry Hrzánové bude tím druhým herec Slováckého divadla David Vaculík.

David Vaculík bude Na pohovce JK vyprávět i zpívat

Davide, budete druhým hostem s Bárou Hrzánovou v pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka. Čí to byl nápad? Váš, nebo Jožkův?

Teď jsem trošku zaskočený. Jak druhým hostem? Myslel jsem, že budu prvním hostem a že Bára Hrzánová bude až po mně…. No nic, asi nemá smysl se v tom teď rýpat. (smích)

Pochopitelně to byl Jožkův nápad. Je to jeho pořad, který uskutečňuje na vlnách Českého rozhlasu a asi by bylo dost neomalené, kdybych se do něj pozval sám. A samozřejmě, že mám radost. Když tak nad tím přemýšlím, možná je lepší být druhým hostem než žádným.

Tématem bude divadlo, divadelní život, divadelní historky… Asi jich máte za těch let u divadla dost. Už jste přemýšlel nad tím, které dáte k dobru?

Přemýšlím nad tím, kudy chodím! Problém je, že většina těch historek je, kvůli obsahu, těžko interpretovatelná. V dnešní době musí být člověk trošku obezřetný. Ale co, stejně plácnu, co mi přijde na jazyk.

Jožka prozradil, že budete taky zpívat s Ohnicou. Můžete už teď říct co, nebo je to tajemství? A už probíhají zkoušky s cimbálovkou?

Ano, zkoušky probíhají. Zkoušet s cimbálovkou je vždycky velmi osvěžující, jak po umělecké, tak po vinařské stránce. Co budu zpívat, to bych si s dovolením ještě ponechal jako tajemství.

Co od toho večera vy sám očekáváte?

Já od toho včera očekávám, že se uskuteční. Myslím tím, že nám to nic nepřekazí. No a pokud to všechno dopadne dobře a dojde k tomuto krásnému setkání, tak neočekávám nic jiného než legraci.

Ještě jsem s chtěl zeptat. Nemáte doma někdo zbytečný gauč, kterého se chcete zbavit? Pokud ano, tak kontaktujte Jožku. Zatím to vypadá, že se ten večer bude jmenovat Na židličce Jožky Kubáníka. (smích)

Vstupenky na natáčení pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka ve Slováckém divadle jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.