David Vakce: Bez běhu bych musel povolat krejčovou a psychologa

David Vacke bezesporu patří mezi nadšené a aktivní sportovce z řad herců Slováckého divadla. Představitel Mirka Dušína z Rychlých šípů běhu propadl už před lety a nezastaví ho ani karanténa.

Davide, omezil jste během karantény svůj oblíbený běh?

Běhání jsem naštěstí omezit nemusel a věřím, že tím neporušuji žádné vládní nařízení. Jen běhám pochopitelně s tunelem přes obličej a od domu si to nejkratší cestou zamířím mimo zástavbu. Nějak se přece do povolené přírody dostat musím a je snad jedno, zda tak činím chůzí nebo během.

Věnujete se teď i dalším pohybovým aktivitám?

Co se týká jiných sportovních aktivit, tak se snažím – zatím neúspěšně – přinutit k domácímu cvičení, které mi předepisuje běžecký trénink řízený mým sporttestrem a s ním propojenou aplikací. A odhaduji, že se v dalších dnech dostanu také do sklepa, abych po velmi dlouhé době oprášil své subbuteové schopnosti. (Subbuteo je forma stolního fotbalu – pozn. red.) Ovšem na plánovaný turnaj do Vídně začátkem dubna jsem se samozřejmě nedostal.

Co by se stalo, kdybyste opravdu nemohl běhat?

Musel bych si tak do dvou měsíců vzhledem k prudké změně tělesných parametrů zažádat o výměnu nebo minimálně úpravu většiny kostýmů. A hlavně bych bez aktivního pohybu musel vyhledat odbornou pomoc psychologa.