David Zezula získal nominaci na Českého lva za nejlepší plakát

Tvůrce vizuálního stylu Slováckého divadla David Zezula se v uplynulých dnech dočkal významného ocenění své práce. Jeho plakát k  filmu Vlastníci byl zařazen do kategorie Nejlepší filmový plakát v nejprestižnější české filmové anketě Český lev 2019.

„Ta kategorie je zvláštní v tom, že jako u jediné vyhlásí nominace a zároveň i vítěze. Takže jsem se dozvěděl o nominaci mezi vybrané plakáty a zároveň i to, že jsem nevyhrál. Ale je to příjemné, měl jsem radost a potěšilo mě to,“ říká stálý spolupracovník Slováckého divadla.

Plakát k filmu Vlastníci z dílny Davida Zezuly si pohrává s nápadem domovních zvonků, na kterých jsou uvedena jména představitelů hlavních rolí. „Smutným trendem poslední doby je, že prakticky každý filmový plakát na sobě nutně musí mít obličeje známých herců. Proto jsou ty zvonky možná příjemná změna, i když to není nic převratného a u tématu filmu Vlastníci se to samo nabízí,“ dodává David Zezula.

Česká filmová a televizní akademie nakonec jako nejlepší zvolila plakát k filmu Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula.