Davidovi a Martině Vaculíkovým se v sobotu narodil syn Jindřich! Gratulujeme!

Možná si někteří návštěvníci páteční předpremiéry inscenace Kočka na rozpálené plechové střeše všimli, že na konci v řadě uklánějících se hereček a herců jeden chybí. David Vaculík totiž v té době již spěchal domů pro svoji těhotnou manželku Martinu, neboť podle instrukcí paní doktorky ji měl kolem poledne přivézt do uherskohradišťské porodnice (ráno byli ještě odesláni zpátky domů). Malý Jindřich se narodil v sobotu nad ránem. Co odpověděl novopečený otec na jednu trochu záludnou otázku?

Davide, nejdřív tobě i tvé ženě znovu velice gratuluji k narození krásného synka. Hned, jak jsem se dozvěděl jeho jméno, došla mi souvislost, na kterou se tě musím zeptat: ovlivnila tě tolik role Jindry Hojera v Rychlých šípech, že jsi proto jméno Jindřich dal svému synovi?
Děkujeme za gratulaci, nejen od tebe, ale také od všech divadelních kolegů a všech známých. Jindra se narodil ve 4.10, ve 4.45 jsem měl rozeslané esemesky a už v 5.00 začaly chodit první gratulace. A pak, že herci spí až do oběda :-) Ještě dodám, že Jindřich měl 49 cm a 3,10 kg.
A teď k tomu jménu. No to je asi takhle. V Americe je zcela běžné, že herecké a jiné celebrity dávají svým dětem jména podle oblíbených míst, jídel, planet a podobně. Chtěli jsme, aby se náš syn jmenoval Bruggy, podle města kde jsem manželku požádal o ruku, ale to by nám asi neprošlo. No a tak jsme ho alespoň pojmenovali po mé nejoblíbenější a nejdéle hrané divadelní postavě, kterou je  Jindra Hojer :-) Myslím, že skutečný pan Jindra Hojer, se kterým se osobně znám, bude mít radost. V úvahu samozřejmě přicházela i jiná jména - Otakar, František, Oskar, Melichar, ale Jindra je prostě nejlepší. Všem se to jméno moc líbí, z čehož máme obrovskou radost. Jen mě mrzí, že mi nebylo dovoleno, aby se celým jménem jmenoval Jindřich I. Vaculík, to by byla pecka :-)