Deník Anne Frankové se vrací na jeviště

Dojemná a křehká hra Deník Anne Frankové, kterou ve Slováckém divadle před dvěma lety nastudovala režisérka Zoja Mikotová, se vrací tento týden na jeviště. "Divácky oblíbená inscenace, jejíž uvádění přerušily mateřské povinnosti protagonistek, slaví v pátek 12. ledna 30. reprízu. Hru uvedeme poprvé pro veřejnost ve čtvrtek 25. ledna," upřesnil tiskový mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Koláž z deníkových záznamů s využitím překladu Miroslava Drápala a Michaely Jacobsenové sestavily Zoja Mikotová a Iva Šulajová. Hra měla premiéru 28. března 2015 a divadlo ji uvedlo jako připomenutí nejen sedmdesátého výročí vzniku slovácké divadelní scény, ale i významného 70. výročí konce druhé světové války.

"Diváky čeká vyprávění židovské dívky, která se v době války ukrývá před nacistickým běsněním a dny strávené v úkrytu popisuje s neobyčejnou otevřeností, věcností, ale také láskou a touhou po konci trápení," doplnila spoluautorka dramatizace a dramaturgyně Slováckého divadla Iva Šulajová.

V inscenaci účinkují Monika Horká, Jitka Hlaváčová, Anna Pospíchalová, Jaroslava Tihelková, Alžběta Kynclová a Štěpán Goiš.