Deskový statek rozesmál premiérové diváky

V sobotu 27. června se ve Slováckém divadle odehrála poslední předprázdninová premiéra. Laskavá komedie Deskový statek Václava Štěcha v režii Igora Stránského měla mít premiéru v dubnu, nakonec ji divadelníci publiku představili až na konci června.

„V březnu jsem si říkal: Vždyť máme mít premiéru na konci dubna, ale klidně bychom ji mohli udělat o měsíc dřív! Všichni herci moc rádi zkoušeli a byla to parádní práce, šlo nám to od ruky,“ pochval si dlouholetý ředitel Slováckého divadla a režisér Igor Stránský.

Diváci ocenili aktuální, i když sto let staré repliky

Koronavirová karanténa pak sice práci přibrzdila, ale tým zkušeného režiséra nezastavila. Diváci v sobotu potleskem ocenili aktuálnost více než sto let staré hry.

„Už když jsme ji poprvé četli, věděl jsem, že některé repliky budou diváci kvitovat. Jsem moc rád, že jsem se nespletl – smáli se a tleskali. Po premiéře jsme si všichni oddechli tak, jak to má být. Teď si ještě užijeme dvoje Rychlé šípy na Bukovině a pak už hurá na prázdniny,“ byl spokojený i představitel hlavní role realitního makléře Fistra Josef Kubáník.

Vedle něj se v nejnovější inscenaci Slováckého divadla představili Terezy Novotná a Hrabalová, Pavel Hromádka, Petr Čagánek, David Vaculík a další.

První reprízy Deskového statku odehrají divadelníci po prázdninách. Kompletní program na srpen a září bude znám 1. července a diváci ho najdou na webu Slováckého divadla.